Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale|Klasa Mundurowa

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Podziekowanie

Email Drukuj PDF

W dniach 6 i 7 lutego Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole zbiórkę pieniędzy na rzecz chorego ucznia ze szkoły z Krzeszowic. Udało nam się zebrać ponad 600 zł. Dyrekcja Zespołu Szkół w Krzeszowicach przesłała specjalne podziękowanie. Bardzo dziękujemy wszystkim Darczyńcom.

Targi edukacyjne -Festiwal Zawodów 2019

Email Drukuj PDF

Siódma edycja „Festiwalu Zawodów” odbyła się w dniach 21-23 marca 2019 r. w hali Expo przy ul. Galicyjskiej 9 w Krakowie. Nasze dwa stanowiska E7: technik informatyk oraz A7: technik logistyk, technik spedytor przeżyły w tych dniach prawdziwe oblężenie, dając dowód na to, że zainteresowanie kierunkami technicznymi z roku na rok jest coraz większe. Kandydaci do szkół średnich mieli szansę zapoznać się z ofertą edukacyjną naszej placówki, porozmawiać z uczniami na temat nauki w szkole, a także "zarobić" skrętkę, zespawać światłowód oraz rozłożyć i złożyć broń wojskową.

Dzięki współpracy z firmami OSM SKAŁA, oraz KRAK-MARFISH odwiedzający stanowisko A7 mogli spróbować lokalnych przysmaków m.in.: serów, jogurtów oraz ryb. Dzięki współpracy z firmą GIGAinternet na stanowisku E7 zwiedzający mogli dowiedzieć się wszystkiego na temat światłowodów.

Więcej…

Spawanie światłowodu, czyli szkolenie w GIGAinternet

Email Drukuj PDF

Nasza szkoła współpracuje na rynku lokalnym z firmami informatycznymi. 15 marca w firmie GIGAinterent uczniowie odbyli szkolenie, które zorganizowali ich pracownicy. Technik oraz pracownica działu handlowego opowiedzieli pokrótce słuchaczom o działalności firmy GIGAinternet, po czym rozpoczęła się prezentacja, w czasie której przybliżono czym jest światłowód i w jaki sposób on działa. Pracownik działu technicznego zaprezentował sprzęt, który jest niezbędny do spawania światłowodu, by po chwili przystąpić do instruktażu. Po warsztatach nadszedł czas na mały poczęstunek. Następnie uczestnicy szkolenia przystąpili do sprawdzianu.Technik przygotował pytania dotyczące zagadnień, jakie były poruszone podczas prezentacji – autor najtrafniejszych odpowiedzi Wiktor Kisiel z 1ti otrzymał nagrodę w postaci plecaka.

Więcej…

Wykorzystanie dziedzictwa kulturowego dla rozwoju przedsiębiorczości

Email Drukuj PDF

W dniach od 31 marca do 6 kwietnia szkoła nasza będzie gościć uczniów i nauczycieli z Włoch, Turcji, Hiszpanii i Włoch. Będzie to już drugie spotkanie partnerów w ramach projektu Erasmus+ Wykorzystanie dziedzictwa kulturowego dla rozwoju przedsiębiorczości 2018-1-PL01-KA229-050552_1. Rodziny goszczące uczniów w swoich domach oraz cała społeczność szkolna przygotowują się do wizyty.

Uroczystość odsłonięcia tablicy ku czci Młodzieży Armii Krajowej w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

Email Drukuj PDF

W powojennej Polsce poza oddziałami żołnierzy walczących z komunistami działało wiele młodzieżowych organizacji, które prowadziły akcje sabotażowe. Jedną z nich była organizacja ze Skały o nazwie Młodzież Armii Krajowej. Ugrupowanie powstało w roku 1946 z inicjatywy Stanisława Baranka, a należeli do niego: Piotr Miodek, Lucjan Starczyńki, Lucjan Prostacki, Wacław Boroń, Władysław Kołodziejczyk. Po bezlitosnym śledztwie w roku 1950 skazani oni zostali na kary długoletniego więzienia.

Dla upamiętnienia ich postawy i walki 8 marca 2019 r. w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Skale odsłonięto pamiątkową tablicę.

Więcej…

FESTIWAL ZAWODÓW 21-23 marca 2019r.

Email Drukuj PDF

FESTIWAL ZAWODÓW odbędzie się w dniach 21-23 marca 2019r. w HALI EXPO Kraków ul. Galicyjska 9.

Jeśli chcesz się uzyskać informacje o naszej szkole oraz rekrutacji to czekamy na Ciebie na stanowiskach:
- Technik Logistyk A7 
- Technik Informatyk E7

Konkurs w ramach projektu: Paszport do Europy

Email Drukuj PDF

14 marca odbył się konkurs w ramach projektu ERASMUS+: Paszport do Europy. Każda klasa pierwsza i druga, przygotowała dwie uprawy, prowadzone w donicach z surowców wtórnych: Pierwsza donica przedstawiała zasiane nasiona dowolnie wybranej rośliny przyprawowej, używanej w kuchni polskiej a druga donica przedstawiała zasadzoną odszczepkę rośliny oczyszczającej powietrze w pomieszczeniu. Do tej donicy należało skonstruować z surowców wtórnych system nawadniający.

Więcej…

Przekaż 1% podatku

Email Drukuj PDF

Przekaż 1% podatku na Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale. Aby to uczynić podczas wypełniania formularza PIT wpisz:

KRS: 0000270261

CEL: ZSIPO W SKALE 6457


100 litrów krwi na 100-lecie Policji

Email Drukuj PDF

W czwartek (7 marca br.) Komenda Powiatowa Policji w Krakowie gościła wiele osób, a to za sprawą mobilnego punktu poboru krwi Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie, który przybył do jednostki policji. Pod hasłem przewodnim „100 litrów krwi na 100-lecie Policji” odbywała się tegoroczna zbiórka. W akcje z ogromnym sercem włączyło się wielu wspaniałych ludzi. Gośćmi honorowymi byli: Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Krakowie Pan Łukasz Wróblewski wraz ze swoimi pracownikami, delegacja pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Krakowie oraz maltańskiej służby medycznej. Z wielkim zaangażowaniem w akcje włączyli się również "uczniowie mundurowi" z Zespołu Szkół i Placów Oświatowych w Skale pod opieką Pani Ewy Morawskiej

Więcej…

Strona 1 z 2

AKTUALNE PROJEKTY
POROZUMIENIA
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie