Projekt międzynarodowy - "Razem możemy więcej"

W dniach 13.12. – 21.12.2015 młodzież Zespołu Szkół w Skale pod opieką nauczycieli: Romany Zadęckiej i Sylwii Dyk wraz z uczniami ze Skawiny przebywała w Niemczech w ramach nowego projektu artystycznego „Razem możemy więcej”. Podczas całego pobytu uczniowie polscy i niemieccy pracowali w trzech grupach warsztatowych: grafika, drewno, media, w których tworzyli m.in. filmy animowane, regały, rzeźby wykorzystując stare, niepotrzebne materiały.

Pracując w grupach mięli możliwość integracji, poznania nowych technik artystycznych i pracy w zespole. W trakcie pracy warsztatowej uczniowie ćwiczyli przede wszystkim swoje umiejętności językowe. Na pewno jedną z atrakcji był przelot samolotem linii Lufthansa.