Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size

Wydarzenia roku szkolnego 2016/17

Warsztaty kulturowe

Email Drukuj PDF

W naszej szkole zostały przeprowadzone przez p. Annę Łuszcz warsztaty kulturowe dotyczące Wielkiej Brytanii. Zajęcia odbyły się w ramach projektu „Edukacja językowa szansą na rozwój szkoły”. Na spotkaniu byli obecni wszyscy nauczyciele biorący udział w projekcie, tj.: Joanna Jarzmik, Bogumiła Niegolewska, Joanna Rogozik, Sywlester Gieszczyk. Projekt jest realizowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER), jako część projektu "Mobilność kadry edukacji szkolnej", którego beneficjentem jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

Więcej…

GALA TALENT POWIATU 2017

Email Drukuj PDF

19 czerwca w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Skale odbyła się uroczysta Gala Talent Powiatu 2017, którą oficjalnie rozpoczęli gospodarz Pan Karol Papisz dyrektor Zespołu, Tadeusz Nabagło przewodniczący Rady Powiatu i Wojciech Pałka Wicestarosta, witając wszystkich gości oraz najważniejszych w tym dniu, utalentowanych uczniów szkół ponadgimnazjalnych, którzy zostali nominowani do Stypendium Przewodniczącego Rady Powiatu – TALENT POWIATU 2017.

Więcej…

Wizyta logistyków w SumiRiko Poland w Wolbromiu

Email Drukuj PDF

W dniu 8 czerwca 2017 r. uczniowie klas logistycznych naszej szkoły mieli możliwość zwiedzania firmy SumiRiko Poland w Wolbromiu. Na początku naszej wycieczki Pani Anna Patela, pracownik firmy, przedstawiła nam prezentację dotyczącą działalności i funkcjonowania firmy. Główne produkty, które produkuje firma to części antywibracyjne, które zapewniają komfort, bezpieczeństwo i ochronę kierowcy i pasażerom. Do tych części zaliczamy elementy zawieszenia silnika oraz skrzyni biegów i elementy przedniego oraz tylnego zawieszenia.

Więcej…

Zwycięzcy w V edycji Konkursu Powiatowego „Skarby Powiatu: Kras i my”

Email Drukuj PDF

Młodzież szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Krakowskiego znów stanęła w szranki Skarbów Powiatu. Swoją obecnością zaszczyciły nas także władze powiatu krakowskiego: Wojciech Pałka – Wicestarosta, Arkadiusz Wrzoszczyk – Członek Zarządu, Tadeusz Nabagło – Przewodniczący Rady Powiatu i Marek Piekara – Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krakowskiego. Rajd odbył się 26 maja 2017r. Data nieprzypadkowa: Dzień Matki. Matka Natura powitała nas piękną pogodą i pachnącą wiosną, urzekającą przyrodą Dolinek Podkrakowskich. Na starcie przy Jaskini Nietoperzowej, którą zwiedziliśmy, zgłosiło się 10 drużyn z pięciu szkół.

Więcej…

Grant: Cudze chwalicie. Czy swoje znacie?

Email Drukuj PDF

W tym semestrze realizowaliśmy grant o tym tytule, dofinansowany przez Starostwo Powiatowe w Krakowie. Aż cztery klasy odwiedziły Krakowski Ogród Zoologiczny. Młodzież obu internatów spędziła niedzielne popołudnie zachwycając się przyrodą, zwiedzając Jaskinię Wierzchowska Górną i uczestniczyła w pikniku ekologicznym.

Więcej…

Lekcja botaniki – przegląd flory wiosennej w Ogrodzie Botanicznym UJ

Email Drukuj PDF

Korzystając z majowego słońca, podziwialiśmy rozkwitającą przyrodę w Ogrodzie Botanicznym UJ, przy ul. Kopernika w Krakowie. To kolejna lekcja wyjazdowa w programie rozszerzonej biologii. Poznaliśmy gatunki kwitnące wiosną, a także rośliny innych stref klimatycznych, eksponowane w szklarniach. Oglądaliśmy zbiory zgromadzone w Muzeum Ogrodu Botanicznego. Szczególnym zainteresowaniem uczniów cieszyły się nasiona palm przywiezione przez prof. Raciborskiego.

Więcej…

Lekcja w Muzeum Anatomii CM UJ

Email Drukuj PDF

Uczniowie z klas 2 a i 2b, którzy realizują biologię rozszerzoną uczestniczyli w lekcji Budowa szkieletu człowieka, na terenie Muzeum Anatomii Cm UJ. Oglądnęli także eksponaty w kolejnych dwóch salach ekspozycyjnych.

Więcej…

Konkurs na logo Powiatu Krakowskiego

Email Drukuj PDF

Zarząd Powiatu w Krakowie ogłasza konkurs na projekt logo Powiatu Krakowskiego. Celem konkursu jest wyłonienie znaku, który stanie się elementem oficjalnej identyfikacji wizualnej powiatu i będzie  mógł być wykorzystywany we wszystkich materiałach promocyjnych, informacyjnych i korespondencyjnych.

Prace konkursowe wraz z kartą zgłoszenia oraz oświadczeniem należy dostarczyć do dnia 16 czerwca 2017 r. do godz. 15.30.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone do dnia 15 lipca 2017 r.
Zwycięzca konkursu otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 4000 zł.

Link do strony konkursu

MAMY ZWYCIĘZCÓW!!

Email Drukuj PDF

Szkolny konkurs na
ZAWODOWCA roku szkolnego 2016/17 - rozstrzygnięty.

W dniach 30 oraz 31 maja został przeprowadzony dwu etapowy konkurs dla uczniów Technikum. Przystąpiło do niego 11 informatyków oraz 15 logistyków. Po pierwszym etapie do II tury zawodów zakwalifikowano 9 informatyków oraz 8 logistyków. Druga tura zupełnie zmieniła listę rankingową z pierwszej części. I ostatecznie:

tytuł ZAWODOWIEC ROKU SZKOLNEGO 2016/17 w kategorii INFORMATYK otrzymuje Krawczuk Viktoriia z 2cT.

Miejsce drugie Krawczuk Valeriia z 2cT

Miejsce trzecie Tochowicz Aleksander z 1Ti.

tytuł ZAWODOWIEC ROKU SZKOLNEGO 2016/17 w kategorii LOGISTYK otrzymuje Stretovych Kateryna 2cT.

Miejsce drugie Borushevska Daryna 2cT

Miejsce trzecie Lupyr Vitalii 2cT

Więcej…

Mundurowi w Dworku Hallera. Jurczyce 2017 – „ROK HALLEROWSKI”

Email Drukuj PDF

W dniu 26 maja 2017 r. grupa młodzieży z klas mundurowych odwiedziła wieś Jurczyce. Wyjazd związany był z ogłoszonym „Rokiem Hallerowskim”. Jest to wieś w której urodził się i wychował Józef Haller i jego rodzina. Jurczyce położone są 7 km od Skawiny i 25 km od rynku Krakowa. Od Austrii wieś kupili Jordanowie z Zaklinacza koło Dobczyc, od nich Biberstein-Starowiejscy, a ostatnia przedstawicielka tej rodziny, Karolina, sprzedała wieś. W 1867 Jurczyce nabył Henryk Haller de Hallenburg. Hallerowie byli słynnym rodem krakowskim, który wydał w XVI wieku sławnego drukarza i wydawcę Jana Hallera, a także Józefa Antoniego Hallera – jednego z najbogatszych kupców krakowskich XVIII wieku, który specjalizowała się w handlu korzennym, winnym, a także w handlu suknem i owocami południowymi.

Więcej…

Logistycy z wizytą w firmie MAN Bus i CERRAD w Starachowicach

Email Drukuj PDF

W dniu 22 maja 2017 r. uczniowie klas logistycznych naszej szkoły zwiedzali Fabrykę MAN Truck & Bus w  Starachowicach. Mieli niepowtarzalną okazję zapoznania się z procesem produkcji autobusów miejskich  począwszy od obrabiania profili i blach metalowych poprzez montaż niezbędnych elementów oraz podzespołów. Uczniowie mogli również zobaczyć  narzędzia i urządzenia stosowane przy produkcji tego typu pojazdów oraz zapoznać się z technologią gwarantującą najwyższą jakość finalnego produktu. Cały proces produkcji jest doskonale zsynchronizowany. Nie dziwi więc fakt,  że  w ciągu doby fabryka produkuje 8 autobusów gotowych do sprzedaży.

Więcej…

Żołnierze Niezłomni w Parku Jordana w Krakowie

Email Drukuj PDF

25 maja 2017 r. w ramach Europejskiego Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem w Parku Jordana odbyły się uroczystości związane z 69 rocznica śmierci Rotmistrza Pileckiego. W jej oprawie uczestniczyła młodzież klas mundurowych z naszej szkoły.

Więcej…

Dzień Otwarty w ramach Dni Skały '2017

Email Drukuj PDF

Skoki spadochronowe - klasy mundurowe

Email Drukuj PDF

19 maja już kolejny raz uczniowie klas mundurowych oddali skok ze spadochronem. Do tego niezapomnianego czynu przygotowywali ich instruktorzy aeroklubu „KrakSKY” z Pobiednika Wielkiego w Krakowie. Przed pamiętnym dniem uczestnicy przechodzili szkolenie teoretyczne a potem w dzień skoku przygotowanie praktyczne. Jak się okazało, do szkoleń i skoków przystąpił też pan dyrektor Karol Papisz. Razem na szkoleniu było nas około 16 osób. W piątek- dzień skoku- pogoda dopisywała od samego rana. Zebraliśmy się przed szkołą o godzinie 7:30 i wyruszyliśmy w drogę na Pobiednik Wielki. Cała podróż przebiegła w wesołej atmosferze, chociaż można było już wyczuć odrobinę strachu przed tym, co miało nastąpić później.

Więcej…

Zostaliśmy zakwalifikowani do programu MON - CERTYFIKOWANE PIONY WOJSKOWYCH KLAS MUNDUROWYCH.

Email Drukuj PDF
Ministerstwo Obrony Narodowej od września br. uruchamia 
pilotażowy program wspierania szkół ponadgimnazjalnych 
prowadzących klasy mundurowe w  celu utworzenia 
CERTYFIKOWANYCH PIONÓW WOJSKOWYCH KLAS MUNDUROWYCH.

Celem projektu jest kształtowanie postaw proobronnych i patriotycznych ale przede wszystkim przygotowanie młodzieży do służby wojskowej. Zakwalifikowane do programu placówki edukacyjne uczestniczyć będą w realizacji jednolitego i kompleksowego programu nauczania, którego efektem będą realne korzyści płynące zarówno dla społeczeństwa, uczniów jak również szkoły.
Absolwenci placówek biorących udział w programie będą mogli po zakończeniu nauki przejść kilkutygodniowe szkolenie poligonowe zakończone przysięgą wojskową oraz przeniesieniem do rezerwy. Będą mieli również absolutnie pierwszeństwo w ubieganiu się o przyjęcie do zawodowej służby wojskowej jak również Wojsk Obrony Terytorialnej. Osoby pragnące kontynuować naukę na wyższych uczelniach wojskowych będą mogły liczyć na dodatkowe punkty w trakcie egzaminów kwalifikacyjnych.

Warsztaty edukacyjne w Pieskowej Skale

Email Drukuj PDF

W maju uczniowie wszystkich klas pierwszych i drugich brali udział w warsztatach edukacyjnych w zamku w Pieskowej Skale.>Zamek w Pieskowej Skale – jako filia zamku królewskiego na Wawelu – dysponuje bogatą ofertą edukacyjną i wieloma eksponatami, jest też świadectwem zmian, które zachodziły w polskiej sztuce na przestrzeni wieków. Dlatego celem tego projektu – realizowanego już po raz drugi -  jest przede wszystkim poszerzenie wiedzy młodzieży z zakresu architektury, malarstwa i historii Polski – a tego najlepiej uczyć przez praktykę.

Więcej…

Grant „Ze sztuką za pan brat”

Email Drukuj PDF

To już kolejny rok, podczas którego realizowany był w naszej szkole grant edukacyjny „Ze sztuką za pan brat”. Jego głównym celem było zapewnienie młodzieży kontaktu ze sztuką teatralną, rozwijanie zainteresowań oraz przygotowanie do świadomego odbioru dzieł z tzw. sztuki wysokiej. W tym roku chętni uczniowie zobaczyli 5 przedstawień teatralnych.

Więcej…

Konkurs - "Zawodowiec roku szkolnego 2016-2017"

Email Drukuj PDF

OGŁASZAMY szkolny konkurs o tytuł
"Zawodowca roku szkolnego 2016-2017"

w kategorii Informatyk, Logistyk

Konkurs odbędzie się 30 oraz 31 maja. Szczegółowe informacje i zapisy u nauczycieli przedmiotów zawodowych.

II miejsce naszych uczniów w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK.

Email Drukuj PDF

Po raz kolejny drużyna z naszej szkoły wzięła udział w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK, które odbyły się 18.05.2017 r. w Niedźwiedziu. Drużyna w składzie: Michał Rudowski, Sara Morawska, Patrycja Olczak, Grzegorz Wójcik, Jakub Stefański, zajęła drugie miejsce wśród drużyn szkół ponadgimnazjalnych powiatu krakowskiego. Zadaniem uczestników zawodów było udzielenie pomocy poszkodowanym na trzech stacjach z pozoracjami różnego rodzaju wypadków i rozwiązanie testu wiedzy z zakresu pierwszej pomocy. Gratulujemy drugiego miejsca i życzymy dalszych sukcesów.

Więcej…

V Zawody Wojskowo- Strażacko-Policyjne dla gimnazjalistów

Email Drukuj PDF

12 maja w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Skale odbyły się, już po raz piąty, zawody wojskowo- strażacko-policyjne o Puchar Starosty Krakowskiego Józefa Krzyworzeki. Współorganizatorem turnieju była 6 kompania logistyczna 5 Batalionu Dowodzenia w Rząsce, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza nr 5 Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie oraz Komenda Powiatowa Policji w Krakowie. Uroczystość rozpoczęcia uświetnili swoją obecnością: Pani Lidia Pycińska - Dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatu Krakowskiego oraz Radny Powiatu Krakowskiego Arkadiusz Wrzoszczyk.

Do rywalizacji przystąpiło osiem czteroosobowych drużyn z gimnazjów ze Skały, Iwanowic, Jerzmanowic, Przegini i Nowej Huty. PUCHAR STAROSTY bohatersko wywalczyła drużyna z Iwanowic. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum z Przegini, trzecie gimnazjaliści z Jerzmanowic.

Więcej…

Wycieczka logistyków do Śląskiego Centrum Logistyki w Gliwicach i Centrum Logistycznego ILS w Sosnowcu

Email Drukuj PDF

W dniu 11 maja 2017 r. uczniowie klas logistycznych naszej szkoły zwiedzali Śląskie Centrum Logistyki SA w Gliwicach. Na powierzchni 59 ha zobaczyli nowoczesne magazyny, place składowe, port śródlądowy, stację i bocznicę kolejową, pomieszczenia biurowe oraz terminal kontenerowy. Centrum to łączy trzy główne gałęzie transportu tj. wodny  śródlądowy, kolejowy i samochodowy, umożliwiając przeładunki we wszystkich możliwych kombinacjach. Ogromnym zainteresowaniem uczniów cieszył się magazyn ładunków niebezpiecznych, towarów neutralnych i przemysłowych oraz kręgów stalowych. Zwiedzający zobaczyli zastosowanie w  praktyce strategii JiT oraz cross-dockingu, a także obejrzeli całą infrastrukturę portu wodnego śródlądowego.

Więcej…

Programy wodne PAH w Sudanie

Email Drukuj PDF

Zbiórka na cel: Programy wodne PAH w Sudanie

W naszej szkole prowadziliśmy zbiórkę pieniędzy do puszek Polskiej Akcji Humanitarnej w kwietniu tego roku.

Udało nam się zebrać: 450, 71 zł.

Dzień otwarty 27.04.2017

Email Drukuj PDF

Ponad 250 uczniów z 12 gimnazjów gościło na Dniu Otwartym Zespołu Szkól i Placówek Oświatowych w Skale, który odbył się 27.04 2017r. Renoma najlepszej mundurowej szkoły średniej szkoły  zatacza coraz szersze kręgi, czego dowodem jest fakt, że uczą się w niej osoby z coraz odleglejszych miejsc. Również widać to było podczas Dnia Otwartego, którego gośćmi byli nie tylko uczniowie z opiekunami z zaprzyjaźnionych,  sąsiednich gimnazjów, ale również z Krakowa, Wolbromia, Olkusza, Wadowic a nawet Kijowa.

Więcej…

„Witaj stolico” - klasy I zwiedzały Warszawę

Email Drukuj PDF

W dniach 19.04 - 21.04.2017r. odbyła się wycieczka klas pierwszych do Warszawy. Uczniowie mogli podziwiać najważniejsze miejsca stolicy Polski. Dzięki sprawnej organizacji oraz profesjonalnym przewodnikom zwiedzanie było prawdziwą przyjemnością.

W pierwszym dniu pobytu odwiedziliśmy parlament. Dzięki uprzejmości Pani poseł Elżbiety Dudy – rodowitej mieszkanki Skały, absolwentki naszego L.O. uczniowie zobaczyli najważniejsze miejsca w budynku, wysłuchali opowieści o dziejach siedziby polskiej legislatywy oraz sposobie jej funkcjonowania. W Senacie RP zwiedziliśmy wystawę poświęconą Towarzystwu Gimnastycznemu „Sokół”, zorganizowaną z okazji 150. rocznicy jego powstania. Ruchowi sokolemu przyświecało hasło „w zdrowym ciele zdrowy duch”.

Więcej…

Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych

Email Drukuj PDF

28 kwietnia pożegnaliśmy uczniów klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego i Technikum. Część oficjalna zaczęła się od przemówienia dyrektora Karola Papisza, który pogratulował Abiturientom ukończenia szkoły i życzył jak najlepiej zdanego egzaminu maturalnego. Słowa uznania i pamiątkowe nagrody trafiły do Natalii Mól z klasy 3b – która uzyskała najwyższą średnią ocen z przedmiotów obowiązkowych ze wszystkich lat nauki (5,05) oraz wzorowe zachowanie.Z kolei obecny na uroczystości przedstawiciel władz powiatowych wręczył nagrodę Starosty Krakowskiego uczennicy klasy 3a – Monice Wójcik.

Więcej…

DZIEŃ GEOGRAFA W KAMPUSIE UJ

Email Drukuj PDF

W piątek 21 kwietnia miłośnicy geografii z klas II a/b oraz II c logistycznej uczestniczyli w Dniu Geografa w Instytucie Geografii i Gospodarki Przestrzennej na Kampusie UJ przy ulicy Gronostajowej w Krakowie. Od godz. 9.30, pod okiem studentów, 3 grupy naszych uczniów brały udział ciekawym programie pod hasłem Zrozumieć Ziemię. Na początku mogliśmy się dowiedzieć jak tanio i bezpiecznie odbyć podróż życie po parkach narodowych USA. Potem odbywały się równolegle zajęcia warsztatowe w laboratoriach - z gleboznawstwa, hydrologii, GIS-u, a na dachu budynku zajęcia z meteorologii w zakresie rozpoznawanie chmur.

Więcej…

Ogłoszenie WKU o naborze

Email Drukuj PDF

WOJSKOWA KOMENDA UZUPEŁNIEŃ W KRAKOWIE

informuje, iż prowadzi

NABÓR DO SŁUŻBY PRZYGOTOWAWCZEJ
na potrzeby korpusu szeregowych

Odbycie służby przygotowawczej umożliwia ubieganie się o powołanie do zawodowej służby wojskowej, służbę w Wojskach Obrony Terytorialnej oraz w Narodowych Siłach Rezerwowych

Szczegóły do pobrania

Uwaga konkurs - zapraszamy do udziału

Email Drukuj PDF

Konkurs powiatowy na film lub pracę literacką


Temat: "Trwała i zdrowa rodzina podstawą państwa"

Wykonaj 5 minutowy film o wartości rodziny lub napisz pracę  (czcionka Times 12 nieformatowany tekst).

Pomysły dowolne (optymizm/pesymizm, humor, ironia, powaga, kolor/czarno-biały, narracja płynna/ montaż kadrów, reportaż, kartka z pamiętnika, email, esej, felieton świąteczny, inspiracja zdjęciem rodzinnym, kadry z życia, opis traumy, historia rodzinna itd. itp.)

Dostarcz pracę do końca kwietnia do swojego polonisty.

Współzawodnictwo o Puchar Dowódcy 5 Batalionu Dowodzenia za nami.

Email Drukuj PDF

W dniu 12.04.2017 r. na poligonie GOSZ Pasternik przeprowadzony został II etap współzawodnictwa klas mundurowych o Puchar Dowódcy 5 Batalionu Dowodzenia. Reprezentacje klas mundurowych czekał wymagający sprawdzian kondycyjno - taktyczny w postaci wieloboju obronnego.

Więcej…

Zapraszamy na zawody wojskowo-strażacko-policyjne

Email Drukuj PDF

XVII Powiatowy Turniej Wiedzy o Europie

Email Drukuj PDF

Już po raz 17. w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy o Europie – Polska i Polacy na przełomie XX/XXI wieku. W tym roku zajęliśmy II miejsce. Jak podkreślił Wicewojewoda Małopolski Piotr Ćwik, który objął honorowym patronatem 17. edycje turnieju, to bardzo cenne, że Organizatorzy zwracają uwagę uczestników na historię Polski i sławne postaci naszych czasów.

Więcej…

Perspektywy dla maturzystów

Email Drukuj PDF

29 marca 2017 r. przedstawiciele Wydziału Inżynierii Środowiska i Geodezji Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, spotkali się z klasami maturalnymi liceum i technikum, aby zaprezentować ofertę edukacyjną na kolejny rok akademicki.

Więcej…

W dobrym Towarzystwie….. :)

Email Drukuj PDF

Spotkania na pograniczu biologii, chemii i fizyki, to cykl wykładów organizowanych przez Krakowskie Młodzieżowe Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Sztuk, Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana w Krakowie. W tym semestrze uczestniczyliśmy aż w trzech piątkowych spotkaniach, które odbywały się w budynku Wydziału Biochemii i Biofizyki Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Więcej…

Pierwszy dzień wiosny i z natURy najlepsi

Email Drukuj PDF

21 marca 2017 r. klasy drugie z poszerzoną biologią i geografią uczestniczyły w Dniu Otwartym Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Wzięliśmy udział w dwóch warsztatach na Wydziale Leśnym:
Las 3D – gdzie poznaliśmy urządzenia służące do pomiarów parametrów drzew oraz programy do obróbki danych przestrzennych;
Dotyk lasu – na których to warsztatach poznawaliśmy mieszkańców lasu i zaprzyjaźnialiśmy się z organizmami żyjącymi w lesie, graliśmy w gry planszowe i słowne.

Więcej…

Wizyta uczniów w nowoczesnej siedzibie Komendy Powiatowej Policji

Email Drukuj PDF

24 marca 2017r. nowoczesną siedzibę Komendy Powiatowej Policji w Krakowie odwiedzili uczniowie klas mundurowych z naszej szkoły. Młodzi ludzie, podczas zwiedzania pomieszczeń znajdujących się w jednostce, w tym m.in.: stanowiska dowodzenia, sali odpraw, siłowni, obserwowali funkcjonariuszy podczas pełnienia przez nich codziennych obowiązków służbowych.

Więcej…

Targi Edukacyjne - Festiwal Zawodów '2017

Email Drukuj PDF

W dniach 23-25 marca 2017r. w Krakowie odbyły się Targi Edukacyjne - Festiwal Zawodów pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Krakowa, Małopolskiego Kuratora Oświaty oraz Wojewody Małopolskiego. Nasza szkoła na stoisku logistycznym zaprezentowała następujące kierunki kształcenia: Technik Logistyk, Technik Spedytor oraz Technik Obsługi Turystycznej. Natomiast na stoisku informatycznym zainteresowani  mogli uzyskać informacje dotyczące kierunku Technik Informatyk oraz Fototechnik.

Dzięki współpracy z V Batalionem Dowodzenia w Rząsce i przedsiębiorstwami produkcyjnymi takimi jak: ALMUSS Sp. z o.o., Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Skale oraz “KRAK-MARFISH”, stoisko logistyczne zostało wsparte wyposażeniem wojskowym, spożywczym i produkcyjnym, co pozwoliło na zaprezentowanie tych branż ogółowi odwiedzających w sposób ciekawy i kreatywny.

Więcej…

Targi Edukacyjne - Festiwal Zawodów w Małopolsce

Email Drukuj PDF

Targi Edukacyjne 23-25 marca - Festiwal Zawodów w Małopolsce. Zapraszamy na stanowisko E.6 - technik informatyk oraz stanowisko A.24 - technik logistyk

Więcej…

Sukces naszego ucznia w Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Logistycznej

Email Drukuj PDF

Dnia 8 marca 2017r. w Wyższej Szkole Biznesu w Dąbrowie Górniczej odbyła się VII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Logistycznej. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie w składzie: Karol Regulski, Daryna Borushevska, Kateryna Stretovych, Pavel Agabalaev, Mateusz Grudnik oraz Kamil Lepiarczyk. Pytania konkursowe sprawdzały wiedzę z zakresu branży logistycznej i spedytorskiej, niejednokrotnie wykraczając poza zakres realizowanego materiału na zajęciach lekcyjnych. Tym bardziej cieszy fakt, że Karol Regulski zajął 37 miejsce spośród ponad 300 uczestników.

Więcej…

DZIEŃ OTWARTY '2017

Email Drukuj PDF

Konkurs „Niezłomni – Wyklęci 1944-1956. Bohaterowie Antykomunistycznego Podziemia Niepodległościowego”.

Email Drukuj PDF

W dniu 28 lutego 2017 w Skawinie odbył się pierwszy etap  konkursu „Niezłomni – Wyklęci 1944-1956. Bohaterowie Antykomunistycznego Podziemia Niepodległościowego”. Uczniowie w składzie: Michał Wlazło, Grzegorz Świgoń, Ernest Frosik,Tymoteusz Kurzyński i John Graff – Warburton, wzięli udział w grze terenowej. Mieli za zadanie odszukanie 12 punktów kontrolnych za pomocą mapy i przy każdym z  nich należało wykazać się wiedzą teoretyczną lub sprawnością fizyczną. I tak uczestnicy zmierzyli się z następującymi wyzwaniami:

Więcej…

Święto Żołnierzy Wyklętych

Email Drukuj PDF

Jak co roku klasa mundurowa naszej szkoły uczestniczyła w Obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Dnia 26 lutego 2017 r, po zakończeniu Mszy Świętej na Wawelu, odbył się przemarsz do Parku Jordana, gdzie odbył się uroczysty Apel.

Więcej…

Wizyta klasy mundurowej ze Skały w KPP w Krakowie

Email Drukuj PDF

17 lutego b.r. Komenda Powiatowa Policji w Krakowie gościła naszych uczniów III klasy Liceum o profilu "Bezpieczeństwo publiczne - edukacja dla służb mundurowych". Spotkanie było okazją do obejrzenia przez młodzież nowej, bo otwartej 2 lutego 2017 r., nowoczesnej siedziby KPP w Krakowie przy ul. Wł. Łokietka 205, a także dało możliwość zaobserwowania codziennej pracy policjantów oraz poznania sprzętu, jaki mundurowi wykorzystują w służbie. Uczniowie klasy mundurowej z zaciekawieniem słuchali o tajnikach służby oraz poznawali innowacyjne platformy informatyczne, takie jak: Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa i aplikacja „Moja Komenda”.

Więcej…

FOTO KONKURS "Skała moich marzeń"

Email Drukuj PDF

Tematem prac konkursowych jest hasło ochrony powietrza, przyczyny zanieczyszczenia powietrza i wpływ zanieczyszczonego powietrza na zdrowie. Prace należy przesłać w formie cyfrowej na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. w terminie od 15.02.2017 - 31.03.2017.

Zapraszamy do udziału w konkursie, czekają nagrody.

Regulamin konkursu

Plakat konkursu

MISTRZ JEST JEDEN

Email Drukuj PDF

W czwartek, 26 stycznia, rozegrano zawody na trzynastu szachownicach. To Mistrzostwa Szkoły w Warcabach spowodowały wzrost adrenaliny u 25-u zawodników. Inicjatorka i organizatorka zawodów D. Zadora zadbała o wszystko: regulamin, komplety do gry w warcaby, tabelę wyników, karty startowe, poczęstunek. Przy organizacji zawodów pomagała Ilona Kafel-Nowak, nad porządkiem i sprawnym przebiegiem zawodów czuwała świetna ekipa z IIA: Wojtek Chochół, Mateusz Sioła i Magda Pasternak. Miłą atmosferę zapewnili sami uczestnicy, którzy w pocie czoła walczyli o zwycięstwo. Rozegrano siedem rund systemem szwajcarskim. Zwyciężył Daniel Browarnik z IIIA, wicemistrzem został Vitalij Lupyr z IIC. O przyznaniu trzeciego miejsca zdecydowała punktacja pomocnicza, gdyż aż trzech zawodników zdobyło tyle samo punktów. Ostatecznie trzecie miejsce zdobył Bartek Kowalski z IIA (19,5pp) pokonując o włos Szymona Sarotę z ITL (19pp) oraz Michała Baszczyńskiego z IIA (18,5pp). Gratulacje dla zwycięzców!

Więcej…

Studniówka '2017

Email Drukuj PDF

Za nami kolejny bal studniówkowy. W tym roku odbył się on 28 stycznia w restauracji Skalny Dwór w Woli Kalinowskiej. Uroczystość rozpoczęła się od poloneza uczniów klasy 3b i 4c, następnie były przemowy dyrekcji, przedstawicieli uczniów i rodziców oraz wychowawców po czym trzecioklasiści z 3a odtańczyli perfekcyjnie poloneza. Zabawa, jak to zwykle u nas bywa była przednia, a teraz pozostały wszystkim wspomnienia i czas na przygotowanie do matury.

Powodzenia!!!

Więcej…

Mistrzostwa szachowe Szkoły

Email Drukuj PDF

11 stycznia 2017r. odbyły się Mistrzostwa szachowe Szkoły. Emocje towarzyszyły zawodnikom do samego końca, gdyż ostatni mecz zdecydował o tym, komu przypadnie tytuł Mistrza.

Wyniki:

1. Kacper Morawski - IVc

2. Oskar Barczyk - Ia

3. Szymon Kośmider - Ia.

Gratulujemy sukcesu!

Informatycy zwiedzają firmę Ericsson

Email Drukuj PDF

W dniu 11.01.17 r. klasa 1Ti z wychowawczą p. Joanna Jarzmik odwiedziła firmę Ericsson w Krakowie. Program składał się z 3 części: prezentacji multimedialnej o osiągnięciach firmy, gry opartej na zasadach pracy Scrum oraz zwiedzania. W firmie panuje rodzinna atmosfera, byliśmy bardzo zadowoleni z wycieczki, gdyż zdobyliśmy wiele nowych informacji.

Więcej…

Wycieczka do Brzeska klasy 2B

Email Drukuj PDF

Dnia 8-9.12.2016 klasa 2B wraz z wychowawczynią panią Barbarą Bratek oraz księdzem Markiem Bladym wybrała się na dwudniową wycieczkę z okazji Mikołajek do Brzeska. Podczas tego wyjazdu doskonaliliśmy swoje matematyczne jak i taneczne umiejętności. Dużo czasu poświęciliśmy na intensywną naukę tańca pod okiem sympatycznego instruktora Pana Andrzeja Urbana. Dzięki zajęciom tanecznym nauczyliśmy się kroków discofoksa oraz walca, które z pewnością wykorzystamy na półmetku i studniówce. Ciekawą rzeczą było to, że uczniowie sami zajęli się przygotowaniem posiłków takich jak śniadanie, obiad i kolacja. Wyjazd ten zintegrował nasza klasę poprzez wspólną naukę tańca, dzięki której mogliśmy bardziej otworzyć się przed sobą oraz jeszcze lepiej się poznać.

Więcej…

Praktyki zawodowe w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Skale – Niemcy 2016

Email Drukuj PDF

Jak powszechnie wiadomo, każda klasa technikum musi co najmniej raz w ciągu całego cyklu nauczania odbyć praktyki zawodowe. Praktyki te mają na celu m. in. zapoznanie uczniów z tzw. rynkiem pracy, praktyczne sprawdzenie swojej wiedzy i umiejętności oraz poznanie zasad społecznych obowiązujących w miejscu pracy. Z tych i wielu innych powodów w tym roku szkolnym na przełomie listopada i grudnia przystąpiliśmy do projektu „Staże zagraniczne – teoria w praktyce”, który umożliwił wyjazd grupie 20 uczniów na czterotygodniowe praktyki zawodowe w Niemczech. Grupa składała się z 12 informatyków i 8 logistyków. W pierwszym tygodniu grupa mieszkała w pensjonacie Blue Cottage w mieście Schkeuditz. Pozostałe trzy tygodnie praktykanci z opiekunami spędzili w ośrodku Vitalis w tym samym mieście.

Więcej…

Szkolna Grupa Ratownicza znowu w akcji

Email Drukuj PDF

16.12.2016 nasi uczniowie ze Szkolnej Grupy Ratowniczej przeprowadzili pokaz udzielania pierwszej pomocy w Szkole Podstawowej w Wysocicach. Byli tam bacznie obserwowani przez klasy I-III oraz IV-VI. Szkolenie z pierwszej pomocy przeprowadzili Michał Rudowski, Grzegorz Wójcik, Wiktoria Krzynówek, Patrycja Olczak oraz Sara Morawska.

Więcej…

Hura!!!! Są już nowości!!!

Email Drukuj PDF

Czekaliście z niecierpliwością i w końcu SĄ! Szybko przychodźcie i wypożyczajcie, bo znikają z  regałów jak świeże bułeczki.

Mnóstwo teraz w bibliotece aktualnych bestsellerów, książek z witryn głównych księgarni, tytułów zamawianych przez Was i rodziców. Półki zapełniła literatura fantasy, horror, sensacja, kryminał, romans, powieści obyczajowe i psychologiczne. Jest sporo literatury pięknej, biografii, poradników i książek psychologiczno - pedagogicznych. Na językowców czekają powieści w oryginale.

Przybywajcie!

Praktyki zawodowe w Niemczech - dwa tygodnie już za nimi

Email Drukuj PDF

Projekt "Staże zagraniczne -teoria w praktyce" umożliwił wyjazd grupie 20 uczniów: informatycy i logistycy na odbywanie praktyk zawodowych w Niemczech. Dwa tygodnie praktyk już za nami. Logistycy planują własny startup a informatycy tworzą strony internetowych wykorzystując w praktyce następujące języki programowe: CSS, HTML, Java, SQL, Python. Uczniowie w czasie wolnym zwiedzili już Lipsk oraz Berlin.

Więcej info pod linkiem

Więcej…

I miejsce Patrycja Piekaj - Skawińska Probówka Artystyczna

Email Drukuj PDF

28 listopada w Skawinie odbyła się finałowa gala Skawińskiej Probówki Artystycznej (SPA). Podczas niej wręczano nagrody biorącym udział w powiatowym konkursie literackim (w trzech kategoriach: poezja, opowiadanie i publicystyka), fotograficznym i piosenkarskim. Wśród nagrodzonych znalazły się uczennice klasy 3b z naszego Liceum, które pisały prace publicystyczne.

Natalia Mól została wyróżniona za pracę pt. "Zmierzch człowieczeństwa",
natomiast
Patrycja Piekaj za esej pt. "Złudzenie godnego postępowania" zdobyła w tej samej kategorii I miejsce!

Dziewczynom gratulujemy kolejnego sukcesu literackiego!

Więcej…

Strzelanie z broni palnej - zajęcia specjalistyczne

Email Drukuj PDF

W piątek (dzień mundurowy) 18.11.2016r. uczniowie klas mundurowych w ramach zajęć specjalistycznych pojechali na strzelnicę Pasternik, aby doskonalić swoje umiejętności strzeleckie. Tym razem uczyli się strzelać z broni palnej.

Więcej…

IV Konkurs wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych

Email Drukuj PDF

W piątek 25 listopada uczniowie naszej szkoły brali udział w czwartej edycji powiatowego Konkursu wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Giebułtowie. Konkurs wiedzy o Irlandii wygrała nasza koleżanka Valeria Kravchuk (2c). Jej siostra Wiktoria (2c) zdobyła drugie miejsce w teście wiedzy o Niemczech. Gratulujemy!

Więcej…

"Staże zagraniczne - teoria w praktyce " - dziennik praktyk

Email Drukuj PDF

Zapraszamy do śledzenia poczynań uczniów odbywających praktyki zawodowe w Niemczech w ramach projektu "Staże zagraniczne - teoria w praktyce": "Staże zagraniczne - teoria w praktyce " - dziennik praktyk

21 listopada 2016 - dzień pierwszy praktyk okiem informatyka

Email Drukuj PDF

21 listopada 2016 (poniedziałek) - dzień pierwszy okiem informatyka:

Dzisiaj po śniadaniu o godzinie 9.30 udaliśmy się na zwiedzanie Lipska. Naszym przewodnikiem była koleżanka p. Małgorzaty Worony (naszego niemieckiego koordynatora) - Johana. Do centrum Lipska dojechaliśmy pociągiem. Z Dworca Głównego wyruszyliśmy na zwiedzanie miasta. Najpierw poznaliśmy historię miasta i Niemiec po II wojnie światowej. Dowiedzieliśmy się, że Niemcy zostały podzielone na 4 strefy (dwie należały  do Niemiec zachodnich (RFN) a dwie do wschodnich (NRD).

Więcej…

Praktyki w Lipsku. Pierwszy dzień pobytu.

Email Drukuj PDF

Pierwszy dzień pobytu w Niemczech w ramach projektu "Staże zagraniczne - teoria w praktyce " już za nami. W niedzielę 20 listopada w grupie 8 logistyków i 12 informatyków wyruszyliśmy na czterotygodniowe praktyki zawodowe. Wyjechaliśmy z lekkim opóźnieniem, a po kilku godzinach spokojnej podróży dotarliśmy do miasta Schkeuditz. Na miejscu przywitała nas pani Małgorzata Worona - koordynatorka projektu reprezentująca stronę niemiecką oraz właściciele pensjonatu Bleu Cottage. Następnie zostaliśmy szczegółowo zapoznani z programem i przebiegiem stażu, a także atrakcjami kulturalnymi przewidzianymi na czas naszego pobytu. Po smacznej obiadokolacji udaliśmy się na odpoczynek. Jutro i w kolejnych tygodniach czekają nas dni pełne wrażeń i emocji. Przesyłamy pierwsze zdjęcia, kolejne pojawią się już wkrótce. Codziennie śledźcie nasze poczynania na Faceebooku!

Pozdrawiamy. Ilona i Mariola

Więcej…

Święto Szkoły - Święto Niepodległości w Zespole Szkół w Skale

Email Drukuj PDF

Po listopadową zadumę każdego roku warto udać się do skalskiej szkoły średniej, gdzie – zgodnie z patriotycznymi priorytetami wychowania - Święto Szkoły łączy się ze Świętem Niepodległości.

Msza Święta sprawowana przez księdza Dominika Kostona i Marka Bladego rozpoczęła obchody Święta Szkoły. Po niej uczestnicy uroczystości przemaszerowali do hali sportowej,  gdzie  odbył się pokaz musztry paradnej „mundurowych” klas drugich, ślubowanie uczniów klas pierwszych, awanse kadetów  i program artystyczny.

Więcej…

Meeting Poland-Israel

Email Drukuj PDF

24 października w skalskim liceum odbyło się już V Spotkanie Polska-Izrael realizowane w ramach projektu „Zachować Pamięć”.

Więcej…

Listopadowe kalendarium uroczystości

Email Drukuj PDF

Listopad to miesiąc, który sprzyja zadumie nad sensem i kruchością ludzkiego życia, przypominaniu ważnych wydarzeń z historii naszego kraju oraz wspominaniu bohaterów narodowych i naszych bliskich zmarłych… Ale to też czas radowania się z wolności, wspólnego śpiewania pięknych patriotycznych pieśń, udziału w uroczystościach związanych ze Świętem Niepodległości.

Więcej…

„nie- boska komedia. Wszystko powiem Bogu”. - Grant "Ze sztuką za pan brat!"

Email Drukuj PDF

W bieżącym roku szkolnym organizowana jest kolejna edycja grantu edukacyjnego: „Ze sztuką za pan brat!”. Biorą w nim udział uczniowie naszej szkoły o humanistycznych zainteresowaniach – z klasy 3b, 3a i 1a. W ramach projektu przewidziano udział w kilku przedstawieniach teatralnych i wystawach organizowanych w Krakowie.

Więcej…

Trwa Biblioteczny Lifting

Email Drukuj PDF

Od listopada duży ruch w naszym magazynie bibliotecznym. Dzięki Wam biblioteka tchnie młodością, życiem i nowoczesnością. Przejrzeliśmy razem księgozbiór, dokonaliśmy selekcji, zdjęliśmy szare okładki z książek, przesunęliśmy kilka regałów i zrobiliśmy iście świąteczne porządki.

Jak mawiał Umerto Eco - "Biblioteka czyli kosmos"  jest już gotowa na najnowszych swoich lokatorów - książki na kwotę 15 000 zakupowanych w ramach projektu Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Marzeniem naszym jest przystosowanie pomieszczeń do tzw. wolnego dostępu uczniów do półek, niestety - wybicie dziury w  ścianie, dzielącej magazyn od czytelni - to dość poważna sprawa. Miejmy nadzieję, że biblioteczna kawiarenka, którą chcemy stworzyć wraz z Grupą Zmor Książkowych, sprawi, że znajdziecie w bibliotece swoje miejsce, w którym pośród regałów, można się będzie zaszyć z ulubioną książką.

Wycieczka klasy 3b

Email Drukuj PDF

Klasa 3b, jak przystało na tegorocznych maturzystów, przygotowuje się do majowych trudów nie tylko powtarzając wiadomości i doskonaląc umiejętności, ale też korzystając z szerokiej oferty kulturalnej Krakowa.

Dlatego … 25 października odwiedziła Zabytkowy Budynek Dworca Głównego PKP, by zobaczyć osławioną wystawę „Van Gogh Alive”. Jej niezwykłość tej polega na tym, że każda powierzchnia galerii – ściany, kolumny, sufit, a nawet podłoga przemieniają się w pasjonującą opowieść o życiu i twórczości mistrza. Do tego dochodzi poruszająca gra świateł i kolorów, intensywna paleta barw, nietypowe pociągnięcia pędzla widoczne na oglądanych z bliska obrazach oraz nastrojowa muzyka. Wszystko to pozwala lepiej docenić kunszt Vincenta van Gogha.

Więcej…

Szkolna Grupa Ratownicza szkoli uczniów klas pierwszych szkoły podstawowej

Email Drukuj PDF

Dnia 26.10.2016r. nasi uczniowie z klas drugich ze Szkolnej Grupy Ratowniczej przeprowadzili pokaz zasad udzielania pierwszej pomocy w Zespole Szkół w Korzkwi. Byli bacznie obserwowani przez uczniów klas I i II szkoły podstawowej. Szkolenie z pierwszej pomocy przeprowadzone było przez uczniów: Michał Rudowski, Grzegorz Wójcik, Wiktoria Krzynówek, Patrycja Olczak, Sara Morawska.

Więcej…

Teatr Variete i "Oliver Twist" w wersji oryginalnej

Email Drukuj PDF

W dniu 5 października grupka zainteresowanych uczniów, z naszej szkoły wybrała się do teatru "Variete" w Krakowie, na spektakl w języku angielskim "Oliver Twist". Paul Stebbings opowiada o chłopcu, który miał bardzo ciężkie życie jako dziecko i pewnego dnia uciekł z powodu ciężkiej sytuacji w domu. Na nowej drodze Oliver dołącza do gangu, spotyka nowych przyjaciół i przeżywa nowe przygody.

Więcej…

Perły Małopolski. Rabka - wolontariat

Email Drukuj PDF

22-23 października 50 wolontariuszy pod opieką pani Ewy Morawskiej oraz pana Andrzeja Zbieżka pracowało w Rabce na ostatniej w tej edycji imprezie „Perły Małopolski”. Do obowiązków uczniów należała obsługa biura i mety zawodów, przygotowanie tras, kierowanie ruchem i porządki po zakończeniu imprezy. Uczniowie jak zwykle sprawili się na medal…

Więcej…

Wycieczka integracyjna klas pierwszych technikum

Email Drukuj PDF

Wycieczka do krakowskiej 'Plazy' na kręgle została zorganizowana przez klasy pierwsze technikum logistyczne i informatyczne (1lT oraz 1iT). Wyjazd odbył się 6.10.2016 tj. czwartek, a brali w nim udział wszyscy uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami p. J. Jarzmik oraz p. A. Łuszcz. Wszyscy uczestnicy byli zadowoleni z wycieczki :)

Więcej…

Konkurs Powiatowy: Skarby Powiatu – Pieskowa Skała, 13 października 2016 r.

Email Drukuj PDF

W przeddzień święta Komisji Edukacji Narodowej, odbyła się czwarta edycja Konkursu Powiatowego: Skarby Powiatu - Pieskowa Skała. Drużyny z 5 szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Krakowskiego wystartowały z Wielmoży. Okrążając Zamek trasą questu, miały okazję wykazać się wiedzą z zakresu: bioróżnorodności, ochrony środowiska, historii i współczesności wsi Sułoszowa czy Powstania Styczniowego.

Więcej…

Noc Naukowców: Tajemnice Nietoperzy

Email Drukuj PDF

Temat pokazów i warsztatów jak najbardziej odpowiada nocy…

Opowieści o wampirach, zróżnicowaniu troficznym nietoperzy i interakcjach: nietoperze – rośliny, wysłuchaliśmy na Kazimierzu, w Instytucie Biologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Zobaczcie, kogo spotkaliśmy i jak się zaprzyjaźnialiśmy...

Więcej…

Noc Naukowców – Warsztaty: Dlaczego niektóre owoce i warzywa ciemnieją i jak można temu zaradzić

Email Drukuj PDF

Noc Naukowców – Warsztaty: Dlaczego niektóre owoce i warzywa ciemnieją i jak można temu zaradzić – Naukowe możliwości kontroli ciemnienia enzymatycznego. 30 września 2016 roku, grupa zainteresowanych uczniów naszej szkoły, pod opieką chemika i biologa uczestniczyła w warsztatach na Wydziale Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie. Zajęcia praktyczne, poprzedził teoretyczny wstęp ilustrowany slajdami. Omówiono zagadnienie ciemnienia enzymatycznego jako reakcji chemicznej. Uczniowie otrzymali skrypt z teorii oraz instrukcję do przeprowadzenia doświadczeń. Następnie w trzyosobowych zespołach samodzielnie testowali osiem różnych sposobów zapobiegania ciemnieniu owoców i warzyw.

Więcej…

Noc Naukowców – naukowe podejście do słodyczy……

Email Drukuj PDF

Czy wiecie w której mące można znaleźć gluten? A w której nie można znaleźć, ale jest? Czy wiecie jak się szuka glutenu? Czy wiecie, dlaczego wiedza o glutenie jest ważna? I -  co takiego ten gluten?

My to wszystko już wiemy. Byliśmy na cudownych warsztatach na Wydziale Technologii Żywienia Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.

Tak. Piekliśmy babeczki i ciasteczka…. bezglutenowe. Pycha!

Więcej…

Wykład dr n. med. Michała Skoczylasa w naszej szkole

Email Drukuj PDF

Gościliśmy W naszej szkole dr n. med. Michała Skoczylasa członka Sekcji Nauk o Człowieku Polskiego Towarzystwa Przyrodników im. Kopernika oraz Sekcji Ekologicznej i Sekcji Metodologii Nauk Medycznych Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Wygłosił on dwa wykłady dla klasy 3b z rozszerzona biologią: Budowa i funkcje mózgowia człowieka oraz Niedoczynność i guzy przysadki mózgowej. Oba wykłady były bogato ilustrowane slajdami. Młodzież miała okazję przekonać się, że „sucha wiedza” o człowieku, którą trzeba przyswoić na lekcjach biologii, to bardzo przydatne i podstawowe w naukach medycznych informacje dające możliwość oceny zdrowia pacjenta.

Pan doktor Skoczylas zachęcał wszystkich do wstąpienia do Towarzystwa Przyrodników.

Jesienny wymarsz klas mundurowych

Email Drukuj PDF

Uczniowie klas mundurowych naszej Szkoły zobowiązani są do podnoszenia swoje sprawności i kondycji fizycznej. Służą temu zajęcia specjalistyczne, które realizowane są w szkole i poza nią. Największym, a zarazem najciekawszym - według uczestników – wyzwaniem są wymarsze w góry, organizowane dwa razy w roku szkolnym: jesienią i wiosną. W bieżącym roku szkolnym w dniach 6-7 października młodzież zdobywała szczyty w Beskidzie Wyspowym. Uczniowie, podzieleni na trzy pododdziały, dowodzeni byli przez st. chor. rez. Radosława Jurkowskiego któremu pomagali - szkoleniowcy ze współpracującej z naszą Szkołą Jednostki Wojskowej w Rząsce.

Więcej…

Rekolekcje dla maturzystów 2016.

Email Drukuj PDF

W dniach od 3 do 5 października 2016 r. uczniowie klas maturalnych naszej szkoły wzięli udział w rekolekcjach, które odbywały się w Skorzeszycach. Wśród uczestników byli także uczniowie z Buska-Zdroju oraz z jednego kieleckiego liceum. W sumie wzięło udział ponad 120 osób. Program rekolekcyjny został tak ułożony, aby omawiane treści dotarły do młodych ludzi. Można było zatem posłuchać o miłości, przyjaźni, wierze, ale też o wielu zagrożeniach jakie niesie ze sobą współczesny świat. Alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach opowiadali historie odnalezienia drogi swojego życiowego powołania. Podpowiadali jak można szczęśliwie przeżywać młodość. Spotkanie z księdzem egzorcystą dało do myślenia, aby wystrzegać się tego co prowadzi do zła i aby dbać o swoją wiarę.

Więcej…

48. Ojcowska Złota Jesień

Email Drukuj PDF

W miniony piątek, 7 października  dwie czteroosobowe drużyny z naszej szkoły wzięły udział w 48 edycji Ojcowskiej Złotej Jesieni. W tym roku punkt start rajdu usytuowany był na parkingu na Złotej Górze, gdzie rozwiązywaliśmy test związany z historią Ojcowskiego Parku Narodowego. Po rozwiązaniu testu przyszedł czas na wykazanie się dobrą kondycją fizyczną, gdyż drugi przystanek usytuowany został dopiero w Ojcowie w pobliżu Muzeum. Tutaj  rozpoznawaliśmy drzewa i krzewy po owocach i liściach.

Więcej…

Książki są jak motyle – pozwólmy im latać!

Email Drukuj PDF

Startuje nasza całoroczna akcja bookcrossing. Koło sali polonistyczne nr 10- czekają na Was książki, które można ze sobą zabrać, przeczytać, zostawić na przystanku,. w busie, w poczekalni -wszędzie tam, gdzie ktoś może jej potrzebować, bo jak mawiali już starożytni "Czytanie jest lekarstwem na umysł".

Czeka na Was także prasa. Za darmo do doskonalenia języków można  zabrać  m.in. "Echa Leśne", „Pamięć”, „Informator Historyczny” „Wiedzę  i Życie”, „Cogito” i in. Są pod ręką i można po nie sięgnąć w wolnej chwili także gazety doskonalące umiejętności językowe "English", "TEAM" i "Deutsch"- znajdziecie je w holu koło biblioteki i na korytarzach.

Do naszych miejsc bookcrossingowych można donosić książki i gazety, których już nie potrzebujecie, a komuś innemu mogą sprawić wiele radości.

Czytajcie!

P.S. przypominamy o składaniu zamówień na nowości wydawnicze. Książka, którą pragniesz przeczytać zostanie zakupiona przez szkołę z projektu "Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa".

Wymiana polsko-niemiecka

Email Drukuj PDF

W dniach 25.09 – 01.10.2016 grupa 14 uczniów z naszej Szkoły udała się z rewizytą do naszych niemieckich przyjaciół w Monachium. Wyjazd ten stanowił drugą część projektu polsko – niemieckiej wymiany młodzieży, który z powodzeniem już od kilku lat realizujemy dzięki pomocy Organizacji PNWM – Polsko Niemieckiej Współpracy Młodzieży. Głównym założeniem tego projektu jest wymiana doświadczeń kulturowych pomiędzy uczniami z obu krajów. Uczniowie znajdowali się pod opieką pani Romany Zadęckiej i pani Sylwii Dyk. Podczas wyjazdu mieszkali w Domu Młodzieży Oberschleissheim. Wszyscy spędzili kilka niesamowitych oraz pełnych atrakcji dni, które zapamiętają na długo.

Więcej…

KONKURS - ZŁAPANI NA CZYTANIU

Email Drukuj PDF

Konkurs Omnibus – zobacz, doświadcz, wywnioskuj…”

Email Drukuj PDF

27 września 2016r. W Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Krzeszowicach odbyła się I edycja konkursu doświadczalno - problemowego pt. „Omnibus – zobacz, doświadcz, wywnioskuj…”. Do konkursu przystąpiły reprezentacje wszystkich szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Krakowskiego, które rywalizowały w obszarze 6 dziedzin naukowych, tj. matematyki, informatyki, fizyki, geografii, biologii oraz chemii. Większość zadań miała charakter doświadczalny oraz problemowy. Uczniowie po wykonaniu zadań wypełniali karty pracy. Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie: Natalia Mól, Gabriela Rudzińska, Wojciech Gugulski

Więcej…

Zbiórki darów dla zwierząt ze schroniska "Psie pole"

Email Drukuj PDF

1.10.2016 zakończyła się pierwsza część zbiórki darów dla bezdomnych zwierząt ze schroniska "Psie pole" w  Racławicach (koło Miechowa). Z tym ośrodkiem ZSiPO w Skale współpracuje już od dwóch lat. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc zawożąc poduszki, suchą karmę, dywan, miski, koce. Ta akcja kolejny raz pokazała, że nasi uczniowie i nauczyciele potrafią wspomóc "małych braci" w potrzebie.

IIc na Nocy Teatrów 2016

Email Drukuj PDF

Jeśli ktoś jeszcze nie widział "Fioletowej Krowy" lub "babodziadów" czyli "Księcia Niezłoma" - mógł to zrobić w sobotni wieczór podczas tegorocznej Nocy Teatrów w Skale. Część klasy II c, która nie pojechała na odbywające się w tym samym czasie Perły Małopolski, najpierw odwiedziła w internacie w Łazach kolegów z klasy. Była chwila na rozmowę, "zwiedzanie" pokoi, grę i wspólną kolację. Potem już szybki przejazd busem do Centrum Kultury, gdzie  nocną porą obejrzeliśmy obydwa przedstawienia. Aktorskie kreacje Patrycji Wieczorek IIIb i Klaudii Browarnik z IIIa w przedstawieniu młodzieżowym otworzyły widzów na dalszy wachlarz emocji, których można było doświadczać przy przedstawieniu grupy dorosłych. Oprócz ról inspirująca była sama pasja aktorów-amatorów. Wśród nich są bowiem: doktor chemii, inżynier, kustosz zamku, dwóch dyrektorów, germanista, muzyk i praktykujący absolwent szkoły kulinarnej. Tak wiele było potem rozmów i śmiechu ze spektaklu i radości z bycia razem.

Więcej…

Możesz pomóc - reaguj, zgłoś!

Email Drukuj PDF

Rusza kampania społeczna Dyżurnet.pl, punktu kontaktowego przyjmującego zgłoszenia o nielegalnych treściach pojawiających się w Internecie.

Więcej…

Uroczyste obchody 77. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę i Dnia Sybiraka

Email Drukuj PDF

Uroczyste obchody 77. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę i Dnia Sybiraka, poświęcone pamięci obrońców polskich granic w 1939 roku oraz wszystkich ofiar niemieckiego i sowieckiego totalitaryzmu – Kraków, 16-17 września 2016. Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie, Komitet Opieki nad Miejscami Komunizmu, Związek Sybiraków – Oddział w Krakowie i Związek Piłsudczyków – Oddział w Krakowie organizują w dniach 16-17 września br. uroczyste obchody 77. rocznicy sowieckiej agresji na Polskę i Dnia Sybiraka, poświęcone pamięci obrońców polskich granic w 1939 roku oraz wszystkich ofiar niemieckiego i sowieckiego totalitaryzmu.

Więcej…

VII Festiwal Biegowy w Krynicy Zdroju

Email Drukuj PDF

W dniach od 9 do 11 września 2016 roku w Krynicy Zdroju odbył się VII Festiwal Biegowy – jedna z najwszechstronniejszych i największych imprez biegowych w Polsce. W trakcie trzech dni na ponad 30 trasach o dystansie od 300 metrów do 100 kilometrów rywalizowało kilka tysięcy biegaczy w różnym wieku. Powiat Krakowski był reprezentowany na imprezie przez 218 dzieci i młodzieży z Zespołu Szkół w Jerzmanowicach, Szkoły Podstawowej im. S. Wyspiańskiego w Filipowicach, Zespołu Placówek Oświatowych w Woli Filipowskiej, Szkoły Podstawowej nr 4 w Skawinie, Szkoły Podstawowej w Rzozowie oraz Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale.

Więcej…

The winner is... czyli wielki finał konkursu na piękne czytanie Quo vadis

Email Drukuj PDF

W poniedziałek 12 września rozstrzygnięty został szkolny konkurs na piękne czytanie "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza. Siedem chętnych osób przez tydzień walczyło o głosy szkolnej społeczności, czytając przez radiowęzeł kolejne fragmenty powieści Noblisty. Laureatem została Wiktoria Browarnik z klasy Ia, która wygrała słodki poczęstunek w kawiarni Niezapominajka w Ojcowie. Ostatni odcinek utworu w mistrzowski sposób przeczytał Juliusz Chrząstowski- aktor Narodowego Starego Teatru w Krakowie a zarazem "głos" z Radia Kraków, w którym Juliusz Chrząstowski czyta utwory literackie i prowadzi przeglądy prasy. Mamy nadzieję, że spotkanie z aktorem, obserwowanie go podczas pracy, rozmowa o kuluarach zawodowego czytania była dla wszystkich uczestników konkursu inspirująca.

Więcej…

Widzieliśmy Niezłoma!

Email Drukuj PDF

W piątek, 9 września szkolni humaniści obejrzeli spektakl „Książę Niezłom”, wystawiony przez grupę teatralną działająca przy Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Skale. Spektakl można było podziwiać w Galerii Osobliwości w Pieskowej Skale. Nad reżyserią czuwał  Juliusz Chrząstowski – aktor Narodowego Starego Teatru w Krakowie. Dramat ,,Książę Niezłom” napisany przez Mateusza Pakułę - młodego 30 letniego pisarza i reżysera, nawiązuje do tragedii Pedro Calderona de la Barca – barokowego dramaturga i jego tragedii „Książę Niezłomny”. Jednak Mateusz Pakuła akcję osadził w latach współczesnych. Zaskakujące jest także to, że rodzina przedstawiona w dramacie od zakończenia wojny przechowuje w piwnicy Babodziady, którym nie powiedziano, że wojna skończyła się kilkadziesiąt lat temu. Jedna z bohaterek postanawia zwrócić więźniom wolność, w konsekwencji jednak sama staje się mieszkańcem piwnicy.

Więcej…

Projekt „Staże zagraniczne – teoria w praktyce” - rekrutacja

Email Drukuj PDF

ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ

do projektu:

„Staże zagraniczne – teoria w praktyce” realizowanego przez Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

skierowanego do dziewcząt i chłopców z najstarszych klas naszego Technikum z kierunków informatyk ( 12 osób) i logistyk ( 8 osób).

Termin stażu: 20.11.16 - 17.12.16

Miejsce stażu: Niemcy

Udział w projekcie jest bezpłatny

W ramach projektu zapewniamy:

 • atrakcyjne staże w niemieckich przedsiębiorstwach,
 • transport,
 • noclegi,
 • wyżywienie,
 • kieszonkowe,
 • atrakcyjny program spędzania czasu wolnego,
 • ubezpieczenie,
 • przygotowanie językowe, kulturowe, pedagogiczne i zawodowe przed wyjazdem.

Formularz zgłoszeniowy można pobrać w sekretariacie szkoły. Wypełniony formularz należy złożyć do pani Bogumiły Niegolewskiej - koordynatora projektu  do dnia 26 września 2016 r.

Regulamin rekrutacji dostępny jest w sekretariacie i u koordynatora projektu.

Zachęcamy do udziału!!!

Ogłoszenie do pobrania w formie pdf

Zaczynamy!

Email Drukuj PDF

Na inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Skale oraz poprzedzającej ją mszy świętej sprawowanej przez szkolnych katechetów ks. Marka Bladego i ks. Dominika Kostona  było tłumnie i gwarno. Naukę bowiem rozpoczyna 248 uczniów, w tym 91 osób w klasie pierwszej. 30 pierwszoklasistów to młodzież z zagranicy: głównie Ukrainy i Mołdawii, której rodzice finansują  pobyt w Polsce. Młodzież mieszka w internatach w Skale i w Łazach. Pierwszoklasiści uczyć się będą w klasie "mundurowej" wraz z klasą humanistyczną oraz w dwóch klasach technikum: logistycznej i informatycznej.

Więcej…

Narodowe czytanie "Quo vadis"

Email Drukuj PDF

W ramach programu rozwoju czytelnictwa nasza szkoła włącza się w akcję narodowego czytania najsłynniejszej polskiej powieści "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza - laureata literackiej Nagrody Nobla. Akcja rozpocznie się w poniedziałek 05 września na lekcji 2. Przez tydzień przez 10 minut przez szkolny radiowęzeł będzie można usłyszeć kolejne fragmenty powieści, czytane przez chętnych uczniów. Społeczność szkolna będzie głosowała każdego dnia na najlepszą interpretację.

Czytanie zainauguruje wicedyrektor szkoły Bogumiła Niegolewska a zakończy w piątek aktor Narodowego Teatru Starego Juliusz Chrząstowski.

Zapraszamy chętnych uczniów do zgłaszania się do polonistów (sala 10 i sala 3). Do wygrania poczęstunek dla dwojga w kawiarni "Niezapominajka" w Ojcowie.

Więcej…

Sportowa Olimpiada Młodzieży Powiatu Monachijskiego

Email Drukuj PDF

Reprezentacja powiatu krakowskiego wzięła udział w Sportowej Olimpiadzie Młodzieży Powiatu Monachijskiego, która odbyła się w dniach 21-24 lipca br. W organizowanej po raz piąty imprezie sportowej z udziałem partnerskich powiatów wielickiego i krakowskiego uczestniczyło ponad 1100 zawodników. Z powiatu krakowskiego pojechało na nią 32 zawodników i zawodniczek, którzy startowali w następujących dyscyplinach: lekkoatletyka, pływanie, tenis stołowy, siatkówka, strzelectwo, szachy.

Więcej…