"Przyszłość zaczyna się dziś nie jutro" - pożegnanie maturzystów

W piątek 29 kwietna uczniowie klas maturalnych Liceum Ogólnokształcącego 3a, 3b oraz Technikum 4c odebrali świadectwa ukończenia szkoły. Część oficjalna zaczęła się od przemówienia dyrektora szkoły Karola Papisza, który pogratulował uczniom ukończenia szkoły i życzył jak najlepiej zdanego egzaminu maturalnego. Przewodniczący Rady Powiatu Tadeusz Nabagło wręczył nagrodę dla najlepszego abiturienta. Następnie wychowawcy wręczyli uczniom świadectwa. Program artystyczna j ukazał nam etapy życia ucznia, jego ewolucję, na końcu której są dziś nasi abiturienci. Następnie każda klasa wraz z wychowawcą zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie na tzw. "ściance". Jako pamiątkę z tej uroczystość maturzyści otrzymali karykatury stworzone przez ich młodszych kolegów informatyków z klasy 3c. Nie zapomniano również o wychowawcach klas maturalnych: prof. Urszuli Szpik-Pasek, prof. Joannie Rogozik oraz o prof. Pawle Tomczyku, którzy otrzymali dość szczególne karykatury.

Nad całością uroczystości czuwali wychowawcy klas 2a, 2b oraz 3c. Szczególne podziękowania za zaangażowanie, pomysłowość, profesjonalizm należą się prof. Agnieszce Opalskiej.