Perełki ze Skały na Perłach Małopolski w Rabce

10 i 11 października 2015 trzydziestu pięciu wolontariuszy z naszej szkoły poświęciło wolną sobotę i niedzielę na pomoc przy organizacji cyklicznej imprezy PERŁY MAŁOPOLSKI. Rabka przywitała nas chłodnym, porywistym wiatrem. Dobrze, że nie padało. Rozwieszanie banerów reklamowych, składanie koców termicznych, rozmieszczanie barierek, obstawianie trasy wyścigu, obsługa biegaczy w biurze organizacji zawodów, dekorowanie medalami, obsługa biura depozytów – oto absorbujące zajęcia, którym nasi wolontariusze poświecili się bez reszty. Niektórzy z nich – ci najwytrwalsi – już deklarują chęć pomocy przy biegu świetlików w Krakowie w grudniu br. Pieczę nad uczniami sprawowały p. D. Zadora i p. E. Nogaś. Co jest wg nas najważniejsze w takich imprezach? Rywalizacja i przede wszystkim przezwyciężanie własnej słabości. Gratulujemy wszystkim biegaczom i podziwiamy tych, dla których dystans 20 km to … bułka z masłem!