44. Ojcowska Złota Jesień

II MIEJSCE GRUPOWO I INDYWIDUALNIE
w Ojcowskiej Złotej Jesieni

Czy wiesz, co to jest fagus sylvatica1? My – wiemy.

W 44 rajdzie Ojcowska Złota Jesień, który odbył się 5 października 2012r. zajęliśmy dwa II miejsca, współzawodnicząc z 30 drużynami ze szkół średnich Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Udało się pokonać licea z Krzeszowic i Olkusza. Palmę pierwszeństwa oddaliśmy VI LO w Krakowie, z którym w rywalizacji indywidualnej przegraliśmy różnicą 1,5 punkta. Pytania wymagały wiedzy z zakresu historii, geografii, biologii i języka polskiego, a nawet łaciny.

Tegoroczna trasa zmagań rozpoczęła się przy szkole w Woli Kalinowskiej i wiodła przez punkty kontrolne Wąwozu Słupianka i Doliny Sąspowskiej, aż do Złotej Góry, gdzie w blasku jesiennego słońca ogłoszono wyniki i świętowano spotkanie pieczonymi kiełbaskami.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza zwycięskiej drużynie „Amatorzy”: Karolinie Łuszcz, Dominice Świerk, Judycie Gugulskiej, Małgorzacie Łazowy.

Dyrektor Ojcowskiego Parku Narodowego pan Rudolf Suchanek gratuluje Dyrektorowi naszej szkoły - panu Karolowi Papiszowi

1fagus sylvatica – buk zwyczajny

Więcej informacji o rajdzie na stronie OPN: www.ojcowskiparknarodowy.pl

a szczegółowe wyniki z konkursu dla szkół na stronie: www.informacjedlaszkol.pl