Światowe Dni Erasmusa

Czym jest Erasmus? Jakie przynosi korzyści uczestnikom? . . .

Jeśli ktoś jeszcze nie zna odpowiedzi na te pytania, może dowiedzieć się tego podczas Światowych Dni Erasmusa, które trwają od 15 do 17 października. Ta międzynarodowa akcja ma na celu upowszechnianie efektów programów realizowanych w ramach projektu Erasmus+ W Zespole Szkół I Placówek Oświatowych w Skale uczniowie z grupy Erasmus wraz z panią Joanną Jarzmik, szkolnym koordynatorem projektów, przygotowała wiele ciekawych inicjatyw. W dniu 12.10. uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez panią psycholog, dotyczyły one zagadnień poruszanych w ramach realizowanego obecnie w szkole Erasmusa: Silent Scream.

Wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział w grach językowych (np. Wheel of Fortune) lub grze z kodami QR oraz zobaczyć, jak powstają druki 3D. W celu popularyzowania działań szkolnej grupy Erasmus, młodzież spotkała się też z młodszymi kolegami ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Skale. Szkolne świętowanie przebiegło w wesołej atmosferze, widać było zaangażowanie uczniów i nauczyciel.