Wyjazd do Włoch w ramach Erasmus+. Projekt V.E.A

W dniach 24-30 października br. 6 uczniów naszej szkoły wraz z 2 opiekunami miało okazję pojechać do Włoch. Wyjazd odbył się w ramach projektu Erasmus + V.E.A - Visionary European Agora - Szkoła Europejska. Tym razem gospodarzami była szkoła średnia - Instytut Giuseppe Medici z Legnago. Oprócz grupy z Polski, gośćmi byli także uczniowie z Bułgarii. W trakcie tygodniowego pobytu mieliśmy okazję poznać pracę szkoły. Uczestniczyliśmy m.in. w warsztatach, na których wytwarzano sok jabłkowy z ogrodów szkolnych, w szkoleniach baristów (z degustacją!), zobaczyliśmy szkolne szklarnie z uprawami warzyw i kwiatów,  pracownie projektowania i szycia ubrań i wiele innych.

Pobyt we Włoszech to poznawanie także miejsc, o których praktycznie każdy słyszał. Byliśmy przed sławnym balkonem Julii w Weronie, płynęliśmy łódką w Wenecji, odwiedziliśmy pałac Gonzagów w Mantui, żeby wymienić najważniejsze miejsca. Oprócz zwiedzania, poznaliśmy wiele osób i zawiązaliśmy nowe przyjaźnie, doskonaląc przy okazji język angielski. Wyjazd zdecydowanie uważamy za owocny i zachęcamy wszystkich do korzystania z tej formy zdobywania wiedzy.