Technik Informatyk- Szkoła Policealna

Zawód: TECHNIK INFORMATYK

Szkoła Policealna (nie jest wymagana matura)

Nauka w szkole odbywa się w systemie zaocznym (piątek, sobota), trwa dwa lata i jest bezpłatna.

Kształcenie w zawodzie technik informatyk ma na celu przygotowanie do sprawnego wykonywania typowych zadań na wszystkich stanowiskach pracy wymagających zastosowań komputerów, wykonującego prostsze zadania instalowania i obsługi gotowych systemów aplikacyjnych itp.

Zapraszamy osoby z różny stopniem opanowania komputera, zajęcia dostosowywane są do indywidualnych potrzeb słuchaczy.

Słuchacze stopniowo uczą się m.in: składać zestawy komputerowe; diagnozować i usuwać usterki sprzętowe oraz programowe; obsługiwać programy biurowe typu MsOffice; instalować i administrować systemy operacyjne (Windows XP, Windows 7, Windows 8, systemy serwerowe Windows Server, Linux); instalować i obsługiwać oprogramowanie różnego typu; instalować i obsługiwać sieci komputerowe przewodowe i radiowe; posługiwać się programami graficznymi (np. Photoshop, Gimp, Corel); tworzyć strony WWW.

Nasi absolwenci pracują m.in. jako administratorzy systemów komputerowych, serwisanci sprzętu, instalatorzy sieci komputerowych, graficy komputerowi, pracownicy biurowi.

Kwalifikacje:
E.12. Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych;
E.13. Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami;
E.14. Tworzenie aplikacji internetowych i baz danych oraz administrowanie bazami

Wykaz przedmiotów w zawodzie technik informatyk:

1. Systemy operacyjne
2. Urządzenia techniki komputerowej
3. Sieci komputerowe
4. Witryny i aplikacje internetowe
5. Systemy baz danych
6. Działalność gospodarcza w branży informatycznej
7. Język angielski zawodowy w branży informatycznej

Przedmioty w kształceniu zawodowym praktycznym
1. Diagnostyka i naprawa urządzeń techniki komputerowej
2. Administracja sieciowymi systemami operacyjnymi
3. Projektowanie i montaż lokalnych sieci komputerowych
4. Administracja bazami danych
5. Programowanie aplikacji internetowych
6. Praktyka zawodowa

Nauka w Szkole Policealnej trwa 2 lata i po zaliczeniu egzaminów słuchacz uzyskuje tytuł technik informatyk.

Nasze atuty:

• wysoka zdawalność egzaminu zawodowego
  • nowoczesne pracownie komputerowe
  • posiadanie przez szkołę statutu Ośrodka Egzaminacyjnego
  • wykwalifikowana kadra: egzaminator w zawodzie Technik Informatyk, autor zadań egzaminacyjnych dla tego zawodu

Każdy słuchacz pracuje przy osobnym stanowisku komputerowym.

Zajęcia odbywają się w piątek od godziny 1600 - 2000 i w sobotę od 800 - 1730. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu 12 389 1024 lub e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Składanie dokumentów do szkoły policealnej w zawodzie technik informatyk do 27 sierpnia 2013r. Ogłoszenie listy przyjętych 30 sierpnia 2013r.

Kandydaci do szkoły dla dorosłych składają w sekretariacie szkoły podania o przyjęcie do szkoły.

Do podania dołączają świadectwa ukończenia:

- szkoły średniej do Szkoły Policealnej (nie jest wymagana matura)

- zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do kształcenia w zawodzie technik informatyk do Szkoły Policealnej

Absolwent szkoły jest przygotowany do wykonywania następujących zadań zawodowych:
1) projektowania i tworzenia stron www
2) posługiwania się oprogramowaniem użytkowym i narzędziowym w tym pakietem biurowym MS Office 2003/2007, programami do obróbki grafiki (CorelDraw, Photoshop);
3) obsługa i konfiguracja systemów operacyjnych Windows, Linux;
4) projektowania, zakładania, administrowania oraz nadzorowania baz danych;
5) dobierania konfiguracji sprzętu i oprogramowania do określonych zastosowań;
6) administrowania i nadzorowania pracy systemów operacyjnych oraz urządzeń i sieci komputerowych.