Ciemno wszędzie … a mundurowi działają!

W nocy z 17 na 18 lutego wybrani uczniowie z klas mundurowych z Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Skale brali udział w elitarnym wydarzeniu – ćwiczeniach antyterrorystycznych wyspecjalizowanych służb. Celem zajęć było udoskonalenie zasad związanych z poprawą bezpieczeństwa na lotnisku w Balicach oraz ich praktyczne zastosowanie podczas symulowanych ataków terrorystycznych. Nasi uczniowie mieli niespotykaną okazję obserwować pracę specjalistów ze służby ochrony lotniska, jednostki straży pożarnej oraz ratowników medycznych. Jednak mieli też i oni ważne zadanie do wykonania – wcielili się w osoby poszkodowane przez nożowników i strzelających z karabinów. Wywiązali się z tych ról rewelacyjnie, co podkreślone zostało przez organizatorów ćwiczeń. Kadeci wrócili cali i zdrowi, z nowymi doświadczeniami i pomysłami związanymi ze swoją przyszłością. Zajęcia na lotnisku są przykładem licznych zajęć praktycznych, które odbywają się dzięki zaangażowaniu i pomysłowości koordynatorów i opiekunów klas mundurowych naszej Szkoły oraz wzorowej współpracy z licznymi służbami mundurowymi, oferującymi atrakcyjne formy rozwijające pasje młodzieży.

Takie zajęcia tylko u nas!