Spotkanie z historykiem Alexym Dancyg

Alex Dancyg – historyk, orędownik polsko-żydowskiego porozumienia, współpracownik izraelskiego Instytutu Yad Vashem poświęconego ofiarom Holokaustu, 100% Polak i 100% Żyd (jak sam o sobie mówi) gościł w murach naszej szkoły w dniu 21 października.

W spotkaniu z nim uczestniczyli uczniowie z klas 3a i 3b oraz biorący udział w wymianie polsko-izraelskiej. Z młodzieżą dzielił się doświadczeniem, opowiadał o swoim życiu w kibucu Nir Oz, mówił o misji i działalności Instytutu Yad Vashem. Podczas dwugodzinnego spotkania uczniowie mogli zadawać panu Alexowi pytania, na które dostawali wyczerpujące odpowiedzi. Wszystkich zaskoczyła znajomość zagadnień z dziedziny polityki, literatury, czy sportu polskiego. Uczniowie wzbogaceni o nowe doświadczenie, wynieśli ze spotkania wiele nowych, przydatnych informacji.

/Ewa i Karolina, 3b/