Zajęcia terenowe z geografii

Dnia 12.06.2014 klasa 2b wraz z panią Bogumiłą Niegolewską wybrała się na wycieczkę do Ojcowa. Uczniowie spacerując Drewnianą Drogą, mieli za zadanie wybrać sobie jedno drzewo, narysować jego liście, owoce oraz oznaczyć, w którym miejscu wędrówki ono się znajduje. Po drodze podziwiali uroki Ojcowskiego Parku Narodowego, spotykając żabę. Jednak głównym celem wycieczki były warsztaty na rzece Prądnik. Uczniowie wyposażeni w kalosze, ręczniki, metr, stoper oraz obciążnik zabrali się za wykonywanie powierzonego im zadania. Dane pomiary tj. średnia prędkość rzeki zapisywali, po czym uzupełniali karty pracy. W nich znalazły się pytania o koryto, rumowisko i dno rzeczne oraz o stan czystości rzeki, czy też stan aktualnej pogody. Warsztaty w Ojcowie sprawiły wszystkim wiele radości, łącząc naukę z przyjemnością i zdobywaniem nowych doświadczeń.