Powiatowy Obcojęzyczny Przegląd Artystyczny Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych

28 lutego w Zespole Szkół Techniczno-Ekonomicznych w Skawinie odbył się Powiatowy Obcojęzyczny Przegląd Artystyczny Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych -  Skawina 2014, w którym brali udział uczniowie szkół Powiatu Krakowskiego, w tym również naszego skalskiego liceum. Konkurs, w którym uczestnicy prezentowali swoje zdolności w trzech językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim, obejmował dwie kategorie: wiersz obcojęzyczny, w którym rywalizowało 8 wykonawców, oraz piosenka obcojęzyczna z 13 uczestnikami, w tym z naszą jedyną przedstawicielką Aleksandrą Bosak z klasy 2b. Ola pokazała swój muzyczny talent śpiewając piosenkę Rihanny pt. „Diamonds”. W jury zasiedli między innymi przedstawiciel Konsulatu Generalnego Federacji Rosyjskiej w Krakowie, pani Bożena Pilot z Centrum Informacji Konsulatu Generalnego USA w Krakowie, pani Helena Ples – dyrektor Centrum Kultury i Języka Rosyjskiego Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, reprezentująca też Fundację Russkij Mir. Komisja oceniała nie tylko zdolności wokalne i recytatorskie, ale również przygotowanie językowe każdego uczestnika. Nagrodę specjalną w kategorii „Najlepszy z Najlepszych” wręczyła pani Urszula Stochel – wicestarosta krakowski.

Przegląd przebiegł w przyjaznej atmosferze. Uczniowie tamtejszej szkoły umilili czas oczekiwania na werdykt swoimi występami muzycznymi i tanecznymi. Miejmy nadzieję, że w naszej szkole rozbudzi się większy zapał do wzięcia udziału w takich konkursach.