Zajęcia na ściankach wspinaczkowych

W grudniu w ramach grantu „Ze Skały na skałki” odbyły się zajęcia na ściankach wspinaczkowych Centrum Wspinaczkowego „Forteca”. Uczniowie klas mundurowych podzieleni na grupy przeszli wstępne przeszkolenie z zasad bezpieczeństwa, prawidłowego zakładania sprzętu wspinaczkowego oraz zasad asekuracji. Nauczyli się także wiązać podstawowe węzły na linkach asekuracyjnych. Po wstępnej rozgrzewce rozpoczęły się zajęcia właściwe, czyli pokonywanie ścianek o różnym stopniu trudności.

Pod okiem instruktorów ze szkoły wspinaczkowej CUMBRE.pl uczniowie wspinali się na ścianki ucząc się właściwego rozkładania ciężaru ciała, utrzymywania równowagi i prawidłowego zjeżdżania ze ścianki na linie. Najtrudniejsza okazała się ścianka z tzw. przewieszką, którą pokonało tylko dwóch uczniów z kl. IA Vitaliy Dykyy oraz Paweł Głowacki, którym gratulujemy i zachęcamy do dalszego wspinania.