Szkoła Nowych Technologii - projekt

Celem programu jest przekazanie dyrektorom szkół, nauczycielom i uczniom najnowszej wiedzy z zakresu nowoczesnych technologii. Nasza szkoła została zakwalifikowana do tego projektu.

Dyrektorzy

Zostaną zaproszeni na konferencję Szkoła Nowych Technologii oraz na wykłady i prezentacje dotyczące nowych kierunków w edukacji. Najnowszą wiedzę na ten temat przekazywać będą trenerzy Microsoft oraz eksperci w dziedzinie wykorzystywania technologii informacyjno-komunikacyjnych w nauczaniu.

Nauczyciele

Poznają nowoczesne narzędzia umożliwiające prowadzenie zajęć. W cyklu bezpłatnych szkoleń, prowadzonych przez ekspertów w dziedzinie e-nauczania, zdobędą wiedzę na temat nowych kierunków w edukacji: internetowych platform edukacyjnych, programów dla szkół, elektronicznych podręczników.

W szkoleniach mogą wziąć udział nauczyciele wszystkich przedmiotów. Organizatorzy nie ograniczają liczby nauczycieli biorących udział w szkoleniach.

Uczniowie

Podczas bezpłatnych warsztatów zdobędą najnowszą wiedzę informatyczną i zyskają dostęp do legalnego oprogramowania, w szczególności narzędzi developerskich. Uczniowie zostają zgłoszeni przez dyrektora szkoły. Program szkoleń obejmuje: programowanie Windows Phone, HTML 5, Usługi Live, Programowanie Microsoft Kinect, tworzenie stron internetowych.

Dodatkowe korzyści

1. Certyfikaty - Dyrektorzy i nauczyciele biorący udział w projekcie otrzymają certyfikaty Szkoły Nowych Technologii w ramach międzynarodowego programu Partners in Learning (Partnerstwo dla Przyszłości).
  2. Niepowtarzalna szansa dla uczniów - Każdy z nich może zgłosić swoją pracę do konkursu High School Tech Hero (odpowiednik konkursu dla studentów Microsoft Imagine Cup), który rozpocznie się 2 listopada 2011 roku.
  3. Punkty dla szkoły - Szkoły biorące udział w projekcie zdobędą dodatkowe punkty, które zwiększą ich szanse na uzyskanie miana Innowacyjnej Szkoły Partners in Learning w 2012 roku. Polskie Innowacyjne Szkoły PiL biorą udział w międzynarodowym prestiżowym programie Microsoft Pathfinder Schools i Microsoft Mentor Schools Partners in Learning.