Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Klasa mundurowa 2014/2015

Dzień Kadeta 2015

Już po raz trzeci odbył się Dzień Kadeta – festyn organizowany przez Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale przy współpracy Powiatu Krakowskiego i władz Miasta i Gminy Skała dla wszystkich mieszkańców Skały i okolic. We wczesnych godzinach popołudniowych wszyscy uczestnicy zgromadzili się na Rynku i przemaszerowali w asyście młodzieżowej orkiestry dętej z Cianowic, która swoim koncertem rozpoczęła uroczyście całą imprezę.

Dyrektor Zespołu Szkół w Skale Karol Papisz otwarł oficjalnie festyn i powitał wszystkich przybyłych gości. Dzień Kadeta zaszczyciły swoją obecnością władze powiatu i miasta: wicestarosta Wojciech Pałka i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Marek Piekara, burmistrz Miasta i Gminy Skała Tadeusz Durłak, przewodniczący Rady Miejskiej Jolanta Penkala i wiceprzewodnicząca Ewa Leśniak, radni powiatu krakowskiego Elżbieta Duda i Piotr Trzcionka, zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Skale Marcin Kumala, dowódca Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Nr 5 z Krakowa Jacek Kukuła, wójt Gminy Sułoszowa Stanisław Gorajczyk, płk. Zbigniew Ryś. Głos zabrali wicestarosta Wojciech Pałka, burmistrz Tadeusz Durłak i wiceprzewodniczący Rady Powiatu Rady Powiatu Marek Piekara.

Poprawiony: wtorek, 07 lipca 2015 15:36 Więcej…

DZIEŃ KADETA - 17.05.2015

Poprawiony: piątek, 15 maja 2015 21:15

Zajęcia specjalistyczne klasy stażackiej w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Krakowie

8 maja uczniowie z grupy strażackiej brali udział w zajęciach specjalistycznych w Jednostce Ratowniczo-Gasniczej w Krakowie. Oprócz gaszenia pożarów mogli podziwiać Kraków z wieży Mariackiej.

Poprawiony: poniedziałek, 11 maja 2015 14:00 Więcej…

Skoki ze spadochronem - zaliczone!

W ostatnie dni kwietnia uczniowie z pierwszej i drugiej klasy mundurowej z Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół i Placówek Oświatowych w Skale oddali skok ze spadochronem. Do tego niezapomnianego czynu przygotowywali ich instruktorzy aeroklubu „KrakSKY” z Pobiednika Wielkiego w Krakowie. Wśród nich byłam także ja. Przed pamiętnym dniem uczestnicy przechodzili szkolenie teoretyczne a potem w dzień skoku przygotowanie praktyczne. Jak się okazało, do szkoleń i skoków przystąpił też pan dyrektor Karol Papisz i ksiądz Marek Blady. Razem na szkoleniu było nas około 25 osób. W sobotę- dzień skoku- pogoda dopisywała od samego rana. Zebraliśmy się przed szkołą o godzinie 7:30 i wyruszyliśmy w drogę na Pobiednik Wielki. Cała podróż przebiegła w wesołej atmosferze, chociaż można było już wyczuć odrobinę strachu przed tym, co miało nastąpić później.

Poprawiony: czwartek, 25 maja 2017 08:28 Więcej…

Najlepsza klasa mundurowa w Polsce to MY!

Najlepsza klasa mundurowa w Polsce to MY!

Z tarczą a nie na tarczy wrócili uczniowie ze skalskiego liceum! Adrian Niewiadomski i Michał Mistela wygrali Ogólnopolski Turniej Klas Mundurowych 2015 pod patronatem pełnomocnika Ministra Obrony Narodowej ds. społecznych inicjatyw proobronnych gen.dyw.prof. Bogusława Pacek.

Uczniowie pokonali 62 drużyny, które przez 3 dni od 15-17. kwietnia  w gminie Trzebinia walczyły o przechodnią tarczę, informującą o prestiżowym tytule. Zmagano się w 12 różnych konkurencjach. Był wśród nich leśny tor przeszkód, niemal 4,5 godzinny bieg na orientację, tzw. „bieg rzeźnika” – bieg wytrzymałościowy pod górę, strzelanie, test wiedzy, pierwsza pomoc przedmedyczna i in. W regulaminie organizatorzy zastrzegali konieczność spełnienia następujących warunków: „odporność fizyczna i psychiczna; umiejętność szybkiego podejmowania decyzji, wykazanie się umiejętnościami przywódczymi oraz pracy w zespole; improwizacji i walki do końca w sytuacjach trudnych. Konkurencje odbywają się niemal bez przerwy, w każdych warunkach atmosferycznych.”

Poprawiony: piątek, 03 lipca 2015 15:29 Więcej…

Wymarsz wiosenny - Beskid Sądecki

W dniach 26-28 marca jako uczniowie klas drugich mundurowych braliśmy udział w wymarszu kondycyjnym. Pierwszego dnia musieliśmy zmierzyć się z kilkugodzinną trasą prowadzącą przez malowniczy Beskid Sądecki. Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy do ośrodka w Rytrze, gdzie byliśmy zakwaterowani. Kolejny dzień przyniósł nam nową porcję wrażeń. Mieliśmy okazję podszkolić nasze umiejętności w samoobronie, taktyce, musztrze i wielu innych. Ostatniego dnia odwiedziliśmy Stary Sącz, gdzie zobaczyliśmy klasztor i kościół Sióstr Klarysek oraz zabytkową bramę seklerską -  dar od Węgrów.
Wiosenny wymarsz był kolejną okazją do zdobycia nowych umiejętności, doświadczeń oraz walki z własnymi słabościami. Pomagali nam w tym oraz czuwali nad naszym bezpieczeństwem p. dyr. Karol Papisz, p. Ewa Morawska- Rogała, ks. Marek Blady oraz żołnierze z JW w Rząsce.

Poprawiony: piątek, 10 kwietnia 2015 09:17 Więcej…

Uroczystości patriotyczne "Żołnierze Wyklęci"

W Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych 1 marca 2015 r. uczniowie klas mundurowych brali udział w Marszu Pamięci w Krakowie.

Poprawiony: czwartek, 05 marca 2015 20:36

I Rajd Rakietowy po Beskidzie Wyspowym

W dniu 4 lutego 2015 r. młodzież naszej szkoły wzięła udział w I Rajdzie Rakietowym po Beskidzie Wyspowym. Pomysłodawcą i organizatorem Rajdu był Pan Bogusław Jerzy Nowak, podróżnik, przewodnik, ratownik TOPR, V-ce Prezes Polskiego Towarzystwa Schronisk Młodzieżowych. Młodzież wyruszyła na rakietach śnieżych z Kasinki Małej do Bazy Szkoleniowo - Wypoczynkowej „Lubogoszcz”. Tam po zjedzeniu pysznego żurku ruszyliśmy w dalszą trasę po stokach Lubogoszcza. Rajd zakończyła prelekcja z wyprawy „Z Europy na Syberię przez Ural Polarny” oraz ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek. Rakiety śnieżne wypożyczyła nieodpłatnie firma „rakiety.pl”.

Poprawiony: wtorek, 10 lutego 2015 14:16 Więcej…

Spotkanie opłatkowe w Fundacji Prometeusz

Kadeci z klas mundurowych uczestniczyli w spotkaniu opłatkowym zorganizowanym w Hotelu Europejskim przez Fundację Prometeusz Pro Publico Bono. Uczennice miały zaszczyt witać znamienitych gości, sponsorów fundacji zaproszonych na uroczystość.

Poprawiony: środa, 14 stycznia 2015 21:28

Zajęcia specjalistyczne klas mundurowych z Wyższą Szkołą Bezpieczeństwa Apeiron

W dniu 5 grudnia 2014 roku naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego w Krakowie Apeiron. Mieliśmy możliwość uczestniczyć między innymi w zajęciach, których tematem była Kryminalistyka w serialach kryminalnych. Fakty i mity. Mogliśmy dowiedzieć się o środkach i sposobach wykrywania przestępstw i ich sprawców oraz poznać przyrządy służące np. zbierania i zabezpieczania śladów z miejsca zdarzenia.

Poprawiony: wtorek, 09 grudnia 2014 10:33 Więcej…

Szkolenie strzeleckie z broni palnej

W ramach grantu uczniowie klasy 2 mundurowej przeszli pierwszą część szkolenie strzeleckie z broni palnej HK USP, GLOCK 17, CZ 75 SHAD, każdy z nich oddał około 75 strzałów. Szkolenie odbyło się na strzelnicy na Pasterniku a przeprowadzili je instruktorzy z Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa APEIRON.

Więcej…

Zajęcia taktyczne na poligonie Pasternik

24 października uczniowie klas mundurowych wzięli udział w poligonie kompanii logistycznej 5 Batalionu Dowodzenia z Rząski. Ćwiczenia odbywały się na poligonie na Pasterniku. Uczniowie „mundurówek” mieli możliwość uczestniczyć w prawdziwym poligonie wojskowym. Podzieleni na grupy kolejno zapoznawali się ze stanowiskami potrzebnymi dla zabezpieczenia działań wojskowych oraz posługiwania się bronią i bezpiecznego przemieszczania się w warunkach bojowych. Mieli możliwość oglądnięcia symulacji działań bojowych w zależności od rodzaju zagrożeń.

Poprawiony: środa, 05 listopada 2014 21:46 Więcej…

Dni Otwarte Uczelni "Apeiron"

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Publicznego i Indywidualnego w Krakowie „Apeiron” powstała, by kształcić w zakresie szeroko rozumianego porządku oraz bezpieczeństwa w wymiarze społecznym oraz indywidualnym. Głównym celem uczelni jest dostarczanie studentom kompleksowej wiedzy i umiejętności praktycznych, które pozwolą osiągać sukcesy w pracy w administracji publicznej, jak również w sektorze bezpieczeństwa publicznego i prywatnego.

24 września 2014r. na barce "Stefan Batory" na Wiśle uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w Dniach Otwartych tej Uczelni.

Poprawiony: środa, 22 października 2014 11:50 Więcej…

Święto 6 Batalionu Logistycznego w Krakowie

W dniach 11-12 września 2014r. 6 Batalion Logistyczny w Krakowie obchodził swoje Święto. Uczniowie klas mundurowych z naszego liceum brali udział w tych uroczystościach.

Poprawiony: wtorek, 16 września 2014 21:10
AKTUALNE PROJEKTY
klasy mudnurowe
ITSzkoła
daj sobie szansę
ze sztuką za pan brat
POROZUMIENIA
Policja
5bdow
PSP w Krakowie
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
Uniwersytet Ekonomiczny