Wymarsz pierwszych klas mundurowych

W dniach 21-23.03.2019 w Rytrze odbył się wymarsz pierwszych klas mundurowych naszej szkoły. Pierwszy dzień zaczęliśmy przemarszem w Beskidzie Nowosądeckim na szczyt Przehyby, gdzie braliśmy udział w licznych wyzwaniach i konkurencjach wytrzymałościowych. Drugiego dnia po porannym rozruchu naszą grupę czekały zajęcia specjalistyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy, samoobrony, rozpalania ognia, zakładania strojów przeciwchemicznych oraz rzutu granatem, zakończone wspólnym posiłkiem, jakim były ryby, oprawione własnoręcznie przez naszych kadetów. Na koniec czekała na nas przeprawa wzdłuż rzeki, podczas której wielu z nas sprawdziło swoje umiejętności pływackie. Ostatniego dnia po nocnych manewrach udaliśmy się do Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz, gdzie kadeci odbyli szereg zajęć z zakresu ratowania życia oraz zobaczyli w praktyce, jak wyglądają możliwości i współpraca z górskimi psami ratowniczymi. Po ukończonym szkoleniu uczniowie otrzymali certyfikaty i wrócili do domów bogaci w nowe doświadczenia oraz wiedzę.