„Z narodzenia Pana dzień dziś wesoły!”

Nastrój zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dało się wyczuć w naszej Szkole już od początku grudnia. Najpierw pojawiły się świąteczne dekoracje, rozjaśniając swym blaskiem i mieniącymi się kolorami ten „najciemniejszy miesiąc”, następnie rozbrzmiały z radiowęzła kolędy – wprowadzając nastój radosnego oczekiwania. Wtedy pojawili się oni – prawdziwi pomocnicy św. Mikołaja, którzy w tym roku integrowali się szczególnie z uczniami klas pierwszych, przynosząc im drobne prezenty. Prawdziwe świętowanie – pełne ciepły słów, życzeń i wzruszeń - odbywało się jednak przede wszystkim w zespołach klasowych podczas organizowanych wigilii.
W ostatnim przedświątecznym dniu uczestnikom szkolnych jasełek klasa 1b przygotowana przez księdza Marcina Mastelę przypomniała najpiękniejsze tradycje wigilijne i zachęciła do wspólnego śpiewania pięknych polskich kolęd – uświadamiając jednocześnie, że Święta bez Chrystusa, to jak imieniny bez solenizanta.