Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Skale|Klasa Mundurowa

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size

Maturzyści na obozie matematycznym

Email Drukuj PDF

To już tradycja naszej Szkoły – warsztaty matematyczne dla maturzystów Tym razem zorganizowane zostały w Krynicy-Zdroju, a przeznaczone dla uczniów klasy 3a i 3b. Pobyt w Ośrodku Szkoleniowym „U Leśników” zasponsorowała krakowska Fundacja Pro Publico Bono – „Prometeusz”, która od lat współpracuje z ZSiPO. Takie intensywne powtórzenie wiadomości i umiejętności jest elementem przygotowania do osiągnięcia celu – sukcesu z matematyki na maturze.

Więcej…

Święto Szkoły 2017

Email Drukuj PDF

"Gdyby nie książki, które przeczytaliśmy, bylibyśmy gorszymi ludźmi"
- słowa laureata literackiej Nagrody Nobla Mario Vargasa Llosy przyświecały tegorocznym obchodom Święta Szkoły.

Przybyli na nie: wicestarosta Powiatu Krakowskiego Tadeusz Nabagło, wicekonsul Ukrainy Maksym Muzyczko, Marek Piekara- wiceprzewodniczący Rady Powiatu Krakowskiego, Tadeusz Durłak - burmistrz miasta i gminy Skała, Jolanta Penkala- przewodnicząca Rady Miejskiej w Skale, Janina Grela- członek Zarządu Powiatu Krakowskiego, Leszek Dolny i Piotr Trzcionka- radni Powiatu Krakowskiego, dowódca Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej nr 5 brygadier Jacek Kukuła, kpt. Krystian Pawłowski - dowódca Kompani Logistycznej 5 Batalionu Dowodzenia, kpt. Zbigniew Gądek z batalionu Logistycznego 6 Brygady Powietrzno-Desantowej, podkom. Grzegorz Błeszczyński- komendant komisariatu Policji w Skale, ks. kanonik Jan Robak- proboszcz parafii w Skale, brat Pio- Rafał Stróżyński - dyrektor Domu Pomocy Braci Albertynów w Ojcowie, Wojciech Doliński - dyrektor Administracji Szkół w Skale, Dorota Dryjka- Zębala - dyrektor Szkoły Podstawowej w Iwanowicach, Grzegorz Kowalik- dyrektor Centrum Kultury w Skale, Paweł Niewiadomski - przewodniczący komisji oświaty Rady Miasta w Skale, emerytowana dyrektor Halina Brzozowska i wicedyrektor Maria Jakubek, przedstawiciel szkoły Bezpieczeństwa Publicznego Apeiron oraz mjr w st. spocz. Mieczysław Wojtasik - prezes Stowarzyszenia Pokoleń Żołnierzy Republiki Pińczowskiej oraz Danuta Wilk- prezes Stowarzyszenia Absolwentów.

Więcej…

Zaproszenie

Email Drukuj PDF

Rok Tadeusza Kościuszki

Email Drukuj PDF

Rok 2017 został uznany rokiem Tadeusza Kościuszki nie tylko w Polsce, ale też m.in. w Stanach Zjednoczonych, Austrii, Francji, Szwajcarii i Białorusi. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie zorganizowanym przez LO w Krzeszowicach. Zapraszamy do zapoznania się z projektem edukacyjnym, przygotowanym na konkurs którego motto stanowiły słowa Tadeusza Kościuszki: „Nie posiada żadnej wartości ten, kto nikomu nie jest pożyteczny”. Projekt przedstawia działania jakie nasza szkoła podejmuje na rzecz lokalnej społeczności.

Zobacz projekt przygotowany przez naszych uczniów: projekt Oleny Bondar

Strzelec Wyborowy

Email Drukuj PDF

W piątek 03 listopada 2017r. uczniowie klas I – szych realizujących innowację pedagogiczną „Bezpieczeństwo publiczne - edukacja dla służb mundurowych” uczestniczyli w kursie strzeleckim w ramach grantu edukacyjnego „strzelec wyborowy”. Zajęcia były realizowane na strzelnicy w Pasterniku przez instruktorów Firmy FARO. Podczas szkolenia, uczniowie zapoznali się z zasadami bezpiecznego zachowania na strzelnicy, poznali budowę broni karabinka AK5, pistoletu maszynowego UZI, pistoletu GLOCK, MCM margolin oraz pistoletu shotgun.

Więcej…

Uczniowie ZS i PO w Skale w Izraelu

Email Drukuj PDF

W tym roku szkolnym nasza szkoła ZS i PO w Skale już po raz trzeci realizuje projekt Międzynarodowej Wymiany Młodzieży Polska – Izrael zatytułowany „Ciekawi historii- otwarci na przyszłość”. Nasz wniosek zajął  II miejsce w konkursie organizowanym przez MEN i tym samym otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 38 000 zł. W projekcie bierze udział 15 uczniów naszej szkoły oraz 2 opiekunów. W wrześniu odbyliśmy warsztaty na temat historii i kultury żydowskiej w Muzeum Galicja na krakowskim Kazimierzu oraz zajęcia językowe i merytoryczne w szkole, których celem było przygotowanie uczestników do wyjazdu. W dnach 11-18 października przebywaliśmy w Izraelu w rodzinach naszych partnerów z zaprzyjaźnionej szkoły z Shaar haNegev realizując bogaty program przygotowany przez stronę izraelską. Zwiedziliśmy Jerozolimę z Bazyliką Grobu Pańskiego i Ścianą Płaczu, Muzeum Holokaustu Yad Vashem, gdzie rosną drzewa Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata min. Ireny Sendlerowej i Władysława Bartoszewskiego, nowoczesny Tel Awiw i starą Jaffę, spędziliśmy noc na Pustyni Judzkiej a o świcie zdobywaliśmy twierdzę Masada. Nie zabrakło kąpieli w najbardziej słonym akwenie świata Morzu Martwym oraz wciąż ciepłym o tej porze roku Morzu Śródziemnym.

Więcej…

Rusza Skawińska Próbówka Artystyczna

Email Drukuj PDF

Rusza Skawińska Próbówka Artystyczna

Poloniści czekają na zgłoszenia w kategoriach:

konkurs fotograficzny: regulamin

konkurs na piosenkę: regulamin

konkurs na pracę literacką: regulamin

konkurs na pracę plastyczną: regulamin

Informacje o konkursie: o konkursie

Wycieczka krajoznawczo-kulturowa na Grodzisko

Email Drukuj PDF

20 października 2017 r. klasa 1b i 1Til z opiekunami p. Agnieszką Opalską i p. Ałłą Wójcik odbyły wycieczkę krajoznawczo-kulturową na Grodzisko. Celem było poznanie walorów naszej Małej Ojczyzny. Pieszo dotarliśmy na miejsce, dzięki czemu mogliśmy podziwiać piękno złotej jesieni. Wchodząc na teren kościoła wysłuchaliśmy historii o założycielce naszego miasta - błogosławionej Salomei i zakonie klarysek. Mieliśmy też czas na zrobienie klasowych zdjęć i zaśpiewanie piosenek. Niestety, pogoda nam się nie udała, wszędzie była mgła i piękne widoki zostały zasłonięte. Nie traciliśmy jednak humoru, a wycieczka się udała.

Więcej…

Konkursy literackie

Email Drukuj PDF

1. TURNIEJ RECYTATORSKI POEZJI WSPÓŁCZESNEJ im. Andrzeja Bursy

Młodzieżowy Dom Kultury im. Andrzeja Bursy zaprasza uczniów gimnazjów, szkół średnich małopolski oraz dorosłych bez względu na miejsce zamieszkania do udziału w Turnieju. Prezentacje konkursowe 29 i 30 listopada

Finał Turnieju 11 grudnia 2017

REGULAMIN i KARTA ZGŁOSZENIA na stronie internetowej www.mdk.krakow.pl

2. KONKURS LITERACKI „Opowiadać każdy może...”

Wrocławski Dom Literatury zaprasza do udziału w drugiej edycji konkursu na opowiadanie autorstwa uczniów szkół średnich. Krótkie formy prozatorskie o dowolnej tematyce można przesyłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. do dnia 13 listopada 2017 roku. Objętość tekstu nie powinna przekraczać 6000 znaków ze spacjami.

REGULAMIN: regulamin konkursu oraz informacje o konkursie

Strona 1 z 3

AKTUALNE PROJEKTY
POROZUMIENIA
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie